Powstanie boisko pod dachem

Gmina Kazimierz Dolny otrzymała dotację na budowę boiska sportowego. To szansa na poprawę warunków prowadzenia zajęć wychowania fizycznego dzieci Gminnego Zespołu Szkół z jednej strony. I jednocześnie zakończenia trudnej sprawy istnienia obiektów sportowych na terenie dawnego cmentarza żydowskiego.

Na liście beneficjentów rządowego programu „Olimpia” znalazło się wielofunkcyjne boisko z zadaszeniem dla Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. W ramach programu w pobliżu szkoły powstanie nowe boisko wielofunkcyjne o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem membranowym o stałej konstrukcji. Będzie można na nim prowadzić zajęcia wychowania fizycznego przez cały rok.

-Lokalizacja boiska będzie na działce tzw. „Parkingu zielonego”, możliwie najbliżej ulicy Szkolnej. Poza tym bierzemy pod uwagę, że usytuowanie nowego boiska powinno w jak najmniejszym stopniu ograniczać zagospodarowanie  pozostałej części tego terenu w przyszłości – mówi mówi burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski. 

Gmina otrzymała na ten cel dotację w wysokości blisko 937 tys. zł. Szacuje się, że koszt całej inwestycji wyniesie około 2 mln zł. Pozostałe pieniądze musi wyłożyć gmina.

-Zakładamy, że przyznana dotacja sfinansuje budowę zadaszonego boiska wielofunkcyjnego w ok 50%. Pozostałą część kosztów pokryjemy z budżetu gminy – mówi Artur Pomianowski. – Podczas rozmów w sprawie ewentualnego przeniesienia boiska stroną żydowska deklarowała pomoc w sfinansowaniu budowy nowego boiska. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Tak czy inaczej robimy wszystko, aby stworzyć dla uczniów GZS nowoczesny obiekt sportowy. 

Otrzymanie dotacji jest szansą i na rozwiązanie spornej sprawy funkcjonowania szkolnych obiektów sportowych na terenie dawnego cmentarza żydowskiego. I na stworzenie kazimierskim dzieciom dobrych warunków do rozwoju kondycji fizycznej.

Czytaj także:

Boisko na kirkucie. Ciąg dalszy>>>
Wraca sprawa boiska na kirkucie>>>
Odeszli 81 lat temu>>>
Dziwy na cmentarzu żydowskim>>>
Cmentarz żydowski zostanie ogrodzony>>>Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *