Klątwa Mai Wolny

W Kazimierzu Dolnym odbędzie się ogólnopolska prapremiera wyczekiwanej powieści Mai Wolny "Klątwa".

Książka, którą zapowiadaliśmy jeszcze jesienią ubiegłego roku w artykule „Nowa książka Mai Wolny”, pojawi się w księgarniach dopiero 29 czerwca. Ci, którzy będą obecni na spotkaniu z autorką w Dzwonnicy Kultury, będą mogli zapoznać się z nią 11 dni wcześniej.

Dlaczego Kazimierz został wybrany na miejsce premiery książki? Nie tylko z tego powodu, że jest to miasto, z którym związała swoje życie Maja Wolny. Tu także toczą się losy bohaterów jej najnowszej powieści.

Czego dotyczy „Klątwa” Mai Wolny?

Trochę już o tym pisaliśmy w artykule „W oczekiwaniu na „Klątwe”.

-Jest to porywająca spowiedź księdza, w której faktyczna historia XVII-wiecznej Polski miesza się z fikcją – czytamy w zapowiedzi prasowej. – W 1644 roku Kazimierz Dolny zalała wielka powódź, a na stosie spłonęła oskarżona o czary zielarka. Czy to jej wina sprowadziła na miasto nieszczęście? I co łączy ją z głównym bohaterem? Ostatnie godziny księdza przed egzekucją zamieniają się w pełną napięcia i zwrotów akcji podróż po XVII-wiecznym, ale może też współczesnym świecie. Polityka miesza się ze sprawami sumienia, prawda z kłamstwem, życie ze śmiercią. Mistrzowska wielopłaszczyznowa narracja i fabuła, która trzyma za gardło do ostatniej sekundy nieoczekiwanego finału.

Kazimierska prapremiera „Klątwy” odbędzie się 18 czerwca o godz. 17:00 w Dzwonnicy Kultury, ul. Zamkowa 2. Spotkanie poprowadzi Roman Kurkiewicz, publicysta, redaktor naczelny Przekroju, współtwórca programów Tok Szok i Magazyn Literacki.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w Bibliotece Publicznej (tel. 81 881 03 05) i Dzwonnicy Kultury (tel. 81 501 82 70)

Maja Wolny – pisarka, doktor nauk humanistycznych. Autorka 6 bestsellerowych powieści oraz reportaży, esejów i sztuk teatralnych. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Od 2016 roku mieszka w Kazimierzu Dolnym.

Czytaj także: Pociąg do Tybetu dojechał na szczyt>>>


Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *