Weekend majowy w Kazimierzu

Ile trwa weekend majowy w tym roku? Może być krótszy i trwać od 1 maja, który wypada w środę, aż do 5 maja. Są jednak tacy, którzy majówkę rozpoczną już 27 kwietnia.

Na pewno wiele osób wybierze się za granicę. Są i tacy, którzy preferują polskie klimaty. A Kazimierz Dolny to przecież kwintesencja polskości. Ale.. z włoskim słońcem i nieziemskimi widokami. Można zostać w Rynku i obserwować gwarny i kolorowy tłum, można wybrać się na dłuższy spacer czy wycieczkę rowerową – i tu już będzie spokojniej i mniej gwarno.

Portale internetowe prześcigają się prześcigają się w artykułach „Gdzie najlepiej na majówkę”. Trąbią, że w weekend majowy Zakopanem połowa miejsc już zajęta. A jak jest w Kazimierzu Dolnym? Obłożenie jest większe niż w Zakopanem, ale i miejsc noclegowych jest mniej. My podpowiadamy, gdzie jeszcze można jeszcze szukać noclegów.

Hotelowy zawrót głowy

Kazimierz słynie z dobrego zakwaterowania i pysznej kuchni. Warto więc pobuszować wśród ofert obiektów noclegowych, aby znaleźć coś akurat dla siebie. Należy się spieszyć, bo wiele obiektów ma już na weekend majowy pełne obłożenie.

Hotel Zajazd Piastowski ma jeszcze wolne pokoje, a pakiety pobytowe zawierają oprócz noclegu wyżywienie. Szczegóły na stronie www.zajazdpiastowski.pl. lub facebook.com/zajazdpiastowski . Ceny pakietów zaczynają się od 999,00 zł przy pobycie 2 osób w pokoju dwuosobowym. Zapraszamy – wygodne formy płatności : karta / gotówka / przelew. Zajazd, to jeden z większych obiektów noclegowych w Kazimierzu. Dysponuje restauracją, terenami zielonymi, odkrytym basenem, sauną, grotą solną, wypożyczalnią rowerów. kortem tenisowym. Można tu w soboty potańczyć.

Wolne miejsca ma jeszcze Kwaskowa.pl. Za jedyne 149 zl za pokój. Zaledwie 12 minut pieszo od kazimierskiego Rynku znajdziecie Państwo urokliwe i nietuzinkowe miejsce. Zapraszamy do zielonego zacisza.

I co jeszcze?

Położona na niewielkim wzgórzu Willa Bohema oferuje piękne widoki. Niestety miejsc ostało już niewiele. Na termin majówki mogą Państwo zarezerwować w terminie 1-2 maja 1 apartament dwuosobowy w cenie 665 zł za dobę oraz 1 pokój dwuosobowy w cenie 480 zł za dobę. W terminie 4-5 maja 1 apartament cenie 665 zł za dobę i 3 pokoje jednoosobowe w cenie 280 zł za dobę za pokój.

Pojedyncze pokoje znajdziecie Państwo jeszcze w Hotelu Spichlerz na urokliwej ul. Krakowskiej. Obiekty hotelowe położone są w parku, a przy hotelu znajduje się chwalony kemping.

Ostatnie wolne pokoje czekają także w Hotelu Wenus. Hotel oferuje noclegi z wyśmienitymi śniadaniami, dysponuje własnym parkingiem. Wenus Cafe, serwuje pyszne autorskie wypieki oraz wyśmienite kawy i herbaty. Rezerwacji noclegów można dokonywać telefonicznie 818820400.

Willa Monika w samym centrum miasteczka także prawie wyprzedała pokoje. Dzwońcie szybko, aby dostać ostatnie z nich.

Jeśli chcecie Państwo zanocować poza Kazimierzem, w Uściążu czeka na Państwa Willa Na Krańcu Kazimierza (dawna Villa Prezydent ),

Noclegów można szukać bezpośrednio w hotelach, ale i na grupie na FB Noclegi Kazimierz Dolny.

Atrakcje

Kazimierz Dolny leży nad Wisłą. Nie ma się co dziwić, że jedną z większych atrakcji Miasteczka są rejsy statkiem. Można także przepłynąć promem i zwiedzić zamek w Janowcu. Elegancko, można udać się na przejażdżkę bryczką, poszukać adrenaliny w przejeździe jeepem. Można pojeździć melexami – jest ich w miasteczku sporo.

Można też pospacerować pieszo z przewodnikiem. W dniach 1, 3, 5 maja wycieczki Zamek, legendy i stary Kazimierz zaczynają się o 11:00. W sobotę 4 maja wycieczka rusza o 12:00. Natomiast 2 maja zapraszamy miłośników szarad na zwiedzanie z zagadkami. Wycieczka rozpocznie się o 12:00.

Wieczorami czerwony EkoBusik zaprasza na zwiedzanie z pochodniami.

A kontakt z naturą? Zachęcamy do spacerów. Może po drodze, gdzieś nad Wisłą, spotkacie zabawne kozy. Udać się można też do Cholewianki 61a., pod Kazimierzem. Tu na spacery zapraszają alpaki. Warto się umówić tel. 662 291 867.

Pod Kazimierzem można przejechać się Nadwiślańską Koleją Wąskotorową i wziąć udział w 𝐒𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐚ch 𝐳 𝐀𝐫𝐜𝐡𝐞𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢ą 𝐰 𝐆𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐬𝐤𝐮 Ż𝐦𝐢𝐣𝐨𝐰𝐢𝐬𝐤𝐚

Trasy spacerowe

Najpopularniejsze trasy spacerowe prowadzą przez miasteczko. Wejść można na Górę Trzech Krzyży, zwiedzić można ruiny zamku Kazimierza Wielkiego (obie atrakcje są płatne). Wał wiślany to ulubione miejsce na spacer wielu osób – płaski teren i piękne widoki.

Spacery wąwozami to cudowne wytchnienie od tłumów – trasy są krótsze i dłuższe. Znajdziecie je Państwo w mapie dostępnej w Centrum Informacji Turystycznej w Rynku i w aplikacji.

Koncertowo

W długi weekend można posłuchać mężczyzny z silnym głosem i gitarą. Jan Kondrak, bard Lubelskiej Federacji Bardów zagra w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki aż czterokrotnie. Przy ulicy Lubelskiej 2 maja o godzinie 20:00 odbędzie się koncert Cohen, Dylan, Kondrak. 3 maja Okudżawa, Stachura, Kondrak, a 4 maja, także o 20:00 Sting, Dassin, Kondrak, 5 maja o godzinie 18:00 Ataman – moje najlepsze. Bilety na biletyna.pl oraz przed koncertem.

W Lokalnym Bistro Trzeci Księżyc w Starych Jatkach na Małym Rynku też koncertowo. 3 maja o 20:00 zagra Risky, a 4 maja, także o 20:00 Marek Andrzejewski.

Koncertowo będzie też w kazimierskim Domu Architekta. 1 maja zagra Piotr Wrona – „Brunet wieczorową porą, w piątek, 3 maja Cud nad Wisłą. W sobotę, 4 maja hotel zaprasza na koncert Zespołu Niespokojnych Stóp.

Artykuł nie jest sponsorowany 😄!

Kolejne atrakcje będą dodawane, kiedy się pojawią. A dokładny rozkład jazdy na weekend dopiero w majówkowym weekendowniku.

Czytaj także: Parkingi, prom, ceny, czyli sezon w Kazimierzu Dolnym>>>
Kazimierski weekendownik / majownik>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *