Budżet Obywatelski: głosujemy!

Trwa głosowanie na najbardziej potrzebną w Kazimierzu inwestycję obywatelską. W ramach Kazimierskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono w tym roku 3 projekty. Jakie?

Po raz kolejny mieszkańcy Kazimierza mogą zdecydować, na co przeznaczone zostanie 40 tys. zł z miejskiej kasy. W tym roku zgłoszono 3 projekty: „Czysty piękny Kazimierz”, „Nadwiślański plac zabaw i rekreacji dla najmłodszych” oraz „Z troski o naszych czworonożnych przyjaciół”. Co się kryje za tymi nazwami?

Czysty piękny Kazimierz

Autorzy projektu zakładają, że Kazimierz będzie czysty i piękny, gdy w Miasteczku pojawi się więcej koszy na śmieci, zwłaszcza na wale wiślanym. W planach jest także nowa huśtawka oraz stół do szachów
i chińczyka na placu zabaw przy Małym Rynku, który należy osłonić przed słońcem nowymi nasadzeniami drzew.

Nadwiślański plac zabaw i rekreacji dla najmłodszych

Kolejny projekt zakłada stworzenie drugiego w Miasteczku placu zabaw dla dzieci w zupełnie nowym miejscu. Tam, gdzie spacerujących, także z małymi dziećmi, jest najwięcej – nad Wisłą. Za kwotę około 38 tys. zł można by zorganizować kącik zabaw dla najmłodszych. Chodzi o zakup multifunkcyjnego urządzenia do zabawy dla dzieci, ławki z oparciem i kosza na śmieci.

Z troski o naszych czworonożnych przyjaciół

Autorzy projektu starają się w ten sposób zadbać i o zdrowie zwierząt towarzyszących człowiekowi, jak i o estetykę Miasteczka. W związku z tym planują opłacanie z budżetu obywatelskiego zabiegów kastracji kotów i psów oraz ustawienie w newralgicznych punktach Kazimierza specjalnych koszy z dyspenserami torebek na psie odchody.

Głosowanie, w którym uczestniczyć mogą jedynie mieszkańcy gminy Kazimierz, trwa do 27 marca. Kartę do głosowania można pobrać w sekretariacie Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym, ul. Senatorska 5.

Czytaj także:
Co zmieni budżet obywatelski?>>>
Jakiego Kazimierza chcą mieszkańcy?>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *