Co zmieni budżet obywatelski?

Co zmieni w Kazimierzu tegoroczny budżet obywatelski? Propozycji jest cztery. O tym, która z nich zostanie zrealizowana, zdecydują mieszkańcy w głosowaniu. Termin oddania głosu mija z końcem marca.

Trwa głosowanie nad projektami zgłoszonymi w ramach budżetu obywatelskiego do Urzędu Miasta. Wpłynęły 4 propozycje. Dwie z nich adresowane są do dzieci.

Odkrywajmy świat razem

Odkrywajmy świat razem to plac naukowy, który może zostać zainstalowany na skwerku obok obecnego placu zabaw lub przy poczcie. Urządzenia, które zaplanowano do zakupu, to kolejny krok do otwarcia Kazimierza na najmłodszych. Bo takim miejsc do gier i zabaw dla nich tutaj brakuje. Jeżeli projekt zyska poparcie społeczne, w Miasteczku pojawią się: eko-kuchnia, plenerowa ściana do malowania – przezroczysta, dwustronna konstrukcja wspierająca rozwój kreatywności, eko-memory do rozwoju pamięci i koncentracji oraz stół do gry w szachy. Ławki parkowe umożliwią opiekunom dzieci odpoczynek i możliwość zapewnienia bezpieczeństwa swoim pociechom podczas zabaw w parku naukowym.

Padła też propozycja uzupełnienia obecnego placu zabaw o stolik do gry w szachy i o nowe sprzęty. Jakie? Tego jednak nie podano.

Doposażenie gabinetu rehabilitacji

Działający w gminie ośrodek rehabilitacji po raz kolejny ma szansę skorzystać z funduszy budżetu obywatelskiego. Tym razem na zakup i doposażenie gabinetu w potrzebny sprzęt. Pozwoliłoby to chociaż w części zminimalizować kolejki oczekujących na zabiegi. A te, jak twierdzą wnioskodawcy są niezwykle długie, a terminy realizacji jeszcze dłuższe.

-Rangę problemu wyznacza mała ilość sprzętu oraz personelu zatrudnionego w gabinecie – czytamy we wniosku. – Oczywistą pomocą przy zminimalizowaniu takich trudności będzie przeznaczenie środków z budżetu obywatelskiego na zakup i doposażenie gabinetu w potrzebny sprzęt.

Studnia głębinowa na Małym Rynku

O tym, że kazimierska woda jest smaczna i nadaje się do picia w stanie surowym, wiadomo od dawna. Kolejny projekt wydatkowania środków z budżetu obywatelskiego zakłada wybudowanie na Małym Rynku studni głębinowej tzw. abisynki. Za jej pomocą mieszkańcy i turyści mogliby pozyskiwać źródlaną wodę do celów domowych. Studnia ta działałaby bez zasilania zewnętrznego i zapewni dostęp do wody w sytuacji awarii sieci wodociągowej lub awarii sieci energetycznej. W ramach tego projektu miasto się zazieleni, także w ścisłym centrum.

Maksymalna kwota, którą można wydać w ramach budżetu obywatelskiego to 40 tys. zl. Głosować można osobiście w budynku Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym, ul. Senatorska 5 do końca marca. W głosowaniu mogą brać udział jedynie mieszkańcy miasta Kazimierza Dolnego. O tym, który projekt wygra, przekonamy się na początku kwietnia.

Czytaj także:
Jakiego Kazimierza chcą mieszkańcy?>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *