Tego chcieli mieszkańcy

Urząd Miasta w Kazimierzu ogłosił wyniki głosowania na najlepszy projekt, który należy zrealizować z tym roku z w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wygrał „Czysty piękny Kazimierz”!

Mieszkańcy zdecydowali, że w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego warto zadbać o estetykę miasta. Stąd też pojawią się nowe kosze na śmieci, szczególnie tam, gdzie ich dotąd nie było. 14 trafi na ulice Czerniawy, Kwaskowa Góra, Doły na odcinku do Korzeniowego Dołu oraz punktowo w inne miejsca. 10 pojawi się na wale wiślanym, szczególnie na jego skrajach – w kierunku południowym od Hotelu Spichlerz do kamieniołomów i w kierunku północnym od strony Puław.

Zmieni się też wygląd placu zabaw. Nowa huśtawka zastąpi zepsutą. Pojawi się stolik z planszami do szachów i chińczyka. Plac natomiast, który jest dzisiaj kazimierską Saharą, zacienią drzewa: różowe głogi i wierzby, które posadzone zostaną – jak dawniej – od strony Grodarza.

Na „Czysty piękny Kazimierz”, którego autorem jest Zarząd Samorządu Mieszkańców, zagłosowało 76 osób. Kolejne projekty zdobyły: „Nadwiślański plac zabaw i rekreacji dla najmłodszych” – 31 głosów i „Z troski o naszych czworonożnych przyjaciół”– 18 głosów.

Zwycięski projekt zostanie zrealizowany w tym roku. Kiedy dokładnie, okaże się po wyborach.

Czytaj także: Budżet Obywatelski: głosujemy!>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *