Trwa głosowanie na projekt zmian w Miasteczku, który zostanie sfinansowany z budżetu obywatelskiego. Co tu powinno się zmienić?
Co roku Kazimierz Dolny ma przygotowaną pulę pieniędzy na realizację zmian proponowanych przez mieszkańców. Teraz jest do wydania 40 tys. zł. Co kazimierzacy zrobią za te pieniądze?
Jeden z ciekawszych projektów, który mógłby zostać zrealizowany w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, dotyczy budowy rodzinnego parku naukowego. Pozwoliłby on na kreatywne spędzanie czasu wolnego zarówno dzieciom miejscowym jak i przyjezdnym. Przyjęło się, że Kazimierz to miejsce raczej nie dla dzieci. Nie ma tu basenu czy plaży. Miejsce, które docelowo miało być skateparkiem, zawęża się do jednej minirynny otoczonej trawą i opaską wysypaną grysem. Plac zabaw na Małym Rynku jest chyba jedyną forma rozrywki dla najmłodszych. W ramach inicjatywy „Odkrywajmy świat razem” dzieci mogłyby się bawić darami natury w plenerowej ekokuchni, poznawać zasady tworzenia filmu animowanego, rozwijać pasje plastyczne na przezroczystej dwustronnej ściance do malowania czy razem z rodzicami grać w gry planszowe.
Taki park miałby być usytuowany na terenie zielonym w rejonie Małego Rynku lub na skwerku przy poczcie. Czy powstanie, zadecydują mieszkańcy.
Do wyboru jest jeszcze projekt „Kazimierz Dolny – miasto małej architektury”, którego celem jest dalsze ukwiecanie miasta i wprowadzenie więcej ławeczek dla odpoczynku. Trzeci projekt dotyczy sfinansowania nagrody w konkursie fotograficznym „Żegnamy krajobrazy”, który dokumentowałby zmiany w krajobrazie miasta. O ile poprzednie projekty wykorzystują 100% przewidzianej w budżecie sumy, to ten opiewa na niewielką kwotę 250zł.
Te 3 projekty z 5 złożonych, przeszły przez sito weryfikacyjne. Który z nich okaże się bardziej potrzebny? O tym decydują mieszkańcy. Głosować można do 18 lipca w budynku Dzwonnicy Kultury przy farze.
Aktualizacja 21 lipca: W ramach budżetu obywatelskiego w Kazimierzu pojawią się nowe ławeczki i aranżacje kwiatowe. Najwięcej głosów uzyskał projekt „Kazimierz Dolny – miasto małej architektury”.
Czytaj także: Idą święta>>>
Czytaj także: Budżet tuż przed sylwestrem>>>