Wianki

Kazimierskie Towarzystwo Wiślane jak co roku celebrowało na Wiśle noc świętojańską. Były wianki, ognisko i śpiewy. Ech!..

Ponad pół setki osób wypłynęło o zmierzchu na łodziach i kajakach na Wisłę, by celebrować w Kazimierzu obrzęd sobótki. Pogoda na szczęście dopisała i chmury, które początkowo spowijały niebo, rozstąpiły się, odsłaniając zjawiskowy zachód słońca. A rzeka roziskrzyła się mrowiem świateł otoczonych wiankami z kwiatów i ziół. Potem na przystani Towarzystwa Wiślanego była biesiada przy ognisku, śpiewy i tańce przy akordeonie i trąbce. Wesołe głosy niosły się nad Kazimierzem długo w noc.

Dla nienasyconych lub tych, którzy nie mieli możliwości być na wiankach w Kazimierzu w piątek, mamy dobrą wiadomość. Dziś 24 czerwca o godzinie 14:00 odbędą się Sobótki janowieckie na Zalewie w Janowicach. To wydarzenie, które łączy obrzędowość ludową z wydarzeniem kierowanym do całych rodzin. Realizowane w klimacie pikniku z warsztatami, dobrą muzyką i występami nawiązującymi do tradycji ludowych. 

Na kolejne takie wydarzenie w Kazimierzu „Wianki i kwiat paproci” zaprasza w niedzielę 25 czerwca MyDomek. W programie plecenie wianków, poszukiwanie kwiatu paproci i ognisko nad Wisłą w Mięćmierzu. Zbiórka przy promie w Kazimierzu o godzinie 17:00.

Więcej zdjęć:

Wianki Piotr Makowski>>>
Wianki Greg Gregorski>>>
Wianki Maciej Szynkaruk i Weronika Wesołowska>>>

Czytaj także: Wisła ożyła>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *