Z brulionem przez lata…

Były Podwieczorki przy mikrofonie, były Spotkania z balladą. A Kazimierz Dolny ma popołudnia z brulionem. To cykl spotkań Z brulionem przez lata.

Brulion, to niezwykłe wydawnictwo, poświęcone Kazimierzowi Dolnemu, jego mieszkańcom i artystom z miasteczkiem związanym.

Brulion wydawany jest przez Towarzystwo Przyjaciół miasta Kazimierza Dolnego już od 2001 roku. W tym czasie ukazało się 18 numerów. Na rok 2025 przypada 100-lecie Towarzystwa. Dla jego uczenia prezes i członkowie postanowili przypomnieć archiwalne wydawnictwa brulionu. Zaplanowano spotkania poświęcone poszczególnym numerom.

Spotkania z brulionem

Spotkania zatytułowane „Z brulionem przez lata” odbywają się w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. W planie jest jedno spotkanie miesięcznie.

Pierwsze ze spotkań odbyło się w listopadzie. Honorowym gościem był na nim pomysłodawca Brulionu i pierwszy redaktor naczelny, Tadeusz Michalak. Na spotkaniu, prowadzonym przez nowe członkinie Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza Dolnego, Renatę Bucior i Agnieszkę Świderską, nie zabrakło włodarzy miasta, artystów i mieszkańców. Były informacje o artykułach i ich bohaterach. Nie zabrakło i wspomnień uczestników spotkania.

Za nami drugie spotkanie „Z brulionem przez lata”. Prowadzący Renata Bucior i Paweł Szydłowski przypomnieli nam i artykuły z numeru drugiego, i co działo się w roku 2001. Zaproszonymi gośćmi byli tym razem autorzy artykułów z omawianego wydania Brulionu: dr Andrzej Pawłowski i prof. Konrad Kucza Kuczyński oraz Monika Januszek-Surdacka, kierowniczka Muzeum Dom Kuncewiczków.

A my, czekając na kolejne spotkania wracamy do lektury archiwalnym numerów Brulionu.


Brulion Kazimierski ma 20 lat>>>
Wychodzi nowy Brulion>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *