W deszczu, ale raźnie

Ponad 50 osób uczestniczyło w 10. Sztafecie Międzypokoleniowej PTTK. Trasa tegorocznego spaceru łączącego pokolenia wiodła śladami powstańców styczniowych w Kazimierzu.

„Kolej na PTTK” – to hasło tegorocznej Międzypokoleniowej Sztafety PTTK. Oddział PTTK w Kazimierzu im. Karola Sicińskiego zorganizował tę formę wspólnego spaceru po raz ósmy. Najmłodszy uczestnik miał lat siedem, najstarszy… byli tacy, ale nie liczmy im wieku. Po co?

Trasa Sztafety, którą prowadził prezes kazimierskiego oddziału PTTK Marcin Pisula, wiodła także śladami powstańców styczniowych. W tym roku obchodzimy bowiem 160. rocznicę powstania styczniowego. Idąc Szkolną, Dołami, Podmularskimi, Kamiennym Dołem i Puławską uczestnicy rajdu zahaczyli o Broniewszczyznę. W II połowie XIXw. stał tam dwór Broniewiczów, gdzie powstańcy styczniowi urządzili sobie kwaterę. Rosjanie w odwecie spalili budynek. Teraz można już tylko domyślać się, gdzie on dokładnie stał. Chociaż znawcy tematu przekonują, że o jego lokacji świadczą stare monety czy stopione sztućce., które czasem odsłania tam ziemia…

Po raz pierwszy w ośmioletniej historii Sztafety Międzypokoleniowej w Kazimierzu pogoda była niezbyt łaskawa dla uczestników rajdu. Część spaceru przebiegała w deszczu, ale wszyscy byli na taką ewentualność przygotowani. W końcu przecież nie ma nieodpowiedniej pogody na wędrówkę, może być tylko nieodpowiednie ubranie…

Sztafetę zakończyło ognisko na terenie Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego. Był konkurs krajoznawczy z nagrodami. Było przekazanie flagi nowemu prezesowi szkolnego Koła PTTK przy Gminnym Zespole Szkół – Karolowi Lewkowiczowi.

Kolejna sztafeta za rok.

Więcej zdjęć>>>

Materiał wideo>>>

Czytaj także:

Turystyka znowu połączyła pokolenia>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *