Kazimiernikejszyn’23

Już dziś startuje kolejna edycja Kazimiernikejszyn. W programie koncerty, spotkania i wiele przygód – zarówno tych przygotowanych przez organizatorów, jak i tych zupełnie spontanicznych.

Rozpoczyna się festiwal dzieci kwiatów. Kazimiernikejszyn 2023 startuje już dziś. Przed nami 5 festiwalowych dni, które trudno opisać, choć program jest doskonale znany. Cały festiwal to jedna wielka przygoda. Tu zapomina się o wieku, zobowiązaniach i problemach. Tu powraca się do najpiękniejszego momentu w swoim życiu i przeżywa się go na nowo w kazimierskiej scenerii.

Paprowędrówki

Koncerty rozpoczyna 13 lipca występ Kazimierskiej Orkiestry Dziadowskiej z charyzmatycznym Paprodziadem Włodkiem Dembowskim, który na swój koncert zabierze słuchaczy osobiście spod Trzeciego Księżyca na Małym Rynku. To będzie druga z Paprowędrówek. Jej początek o godzinie 16:06. Warto być ciut wcześniej, bo cały festiwal jest bez spinki, więc nieco rozmijać się może z czasomierzem. Pierwsza – nocna z duchem Białej Damy i Krzyżówką z widokiem na Sajlent – już w środę 12 lipca spod studni narożnej na rynku o 23:15. Ostatnia – Paprowędrówka Fasinowa – odbędzie się na zakończenie festiwalu w sobotę 15 lipca o 17:17 sprzed hotelu Spichlerz na końcu ulicy Krakowskiej. W programie terapia liściem, piachem i dźwiękiem z Basso Art.

Msze bez spinki

Piach kazimierski będzie towarzyszył festiwalowym gościom nie tylko podczas tej wędrówki. Niewykluczone, że przesypywać się będzie przez szprychy rowerów w czasie Rowerowej sytuacji z Marcinem Pisulą. Na pewno na piachu – bo na plaży – odbędzie się w sobotę 15 lipca o 12:12 msza święta poprzedzona Katomuzykowaniem. To nie będzie jedyna msza dla festiwalowiczów. Wszystkie Msze bez spinki odprawiane będą w klasztorze franciszkanów – codziennie od czwartku. Czwartek, piątek o 12:12, a w niedzielę o 13:30.

W poszukiwaniu samoakceptacji

Wiele spotkań i zajęć na Kazimiernikejszyn poświęcone będzie odnalezieniu spokoju wewnętrznego, akceptacji siebie, odnalezieniu poczucia własnej wartości. To chociażby sobotnie spotkanie z Gosią Ohme o samoakceptacji w dobie lajków i porównań. Czy Mush-Room. Jak obiecują organizatorzy to „miejsce, w którym powrócisz do korzeni, kto wie, może nawet poczujesz jak Twoje ego wchłania wilgotna ziemia, jak tworzysz sieć połączeń z każdą żywą istotą. Daj się zabrać w bezpieczną przestrzeń, gdzie „odgłos spadającego deszczu całkowicie zaspokaja ludzką potrzebę dramaturgii”. Wszystkie nasze problemy, złe myśli spisane na karteczkach i przypięte do słomianego kura na rynku spłoną w sobotę w kamieniołomach. Będzie dobrze! Bo musi. Nie może być inaczej.

Do tego wiele innych aktywności i przygód, które rozruszają nasze ciała i dusze, uruchamiając pozytywne myśli i energie.

Koncerty

Podczas tegorocznego Kazimiernikejszyn zaplanowano 12 koncertów. Między innymi wystąpią: Nosowska, Vito Bambino, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo. Wisienką na kazimierkim torcie będzie sobotni występ Bajm, który zakończy festiwal, a jednocześnie otworzy serię letnich koncertów. Scena w kamieniołomach bowiem pozostanie i będziemy mogli się cieszyć muzyką przez wszystkie weekendy lata aż do końca sierpnia. Już po festiwalu w ramach Muzycznego Kazimierza wystąpią tutaj Kult, Chylińska, Nocny Kochanek, Mrozu, LemOn, Lady Pank i Ralf Kamiński.

Pełny program Kazimiernikejszyn 2023

W programie>>>

Karnety

Karnety do kupienia w Internecie oraz na rynku w Kazimierzu. Więcej informacji>>>

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z odbywającym się w Kazimierzu Dolnym Festiwalem muzycznym Kazimiernikejszyn na ul. Krakowskiej (droga gminna nr 107817L) w dniach 13-16 lipca 2023 r. zostanie wprowadzona CZASOWA organizacja ruchu drogowego. Więcej szczegółów>>>

Czytaj także:

Kazimiernikejszyn już w środę>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *