Kazimiernikejszyn już w środę

Tylko do jutra można kupić tańsze karnety na IX edycję Kazimiernikejszyn. Festiwal startuje w środę 13 lipca.

9. Kazimiernikejszyn startuje 13 lipca. Pech czy szczęście? To p[ytanie w ogóle nie powinno się poijawić, bo Kazimierz zawsze oznacza szczęście, nawet z trzynastką u boku. A Kazimiernikejszyn tym bardziej! Zwłaszcza, że w swojej 9. edycji rozszerza się i zmienia, zachowując jednakże ducha kazimierskości, który ściąga do Miasteczka rzesze Piotrusiów Panów, Dzieci – Kwiatów i innych kolorowych wolnych ludzi.

Bramy festiwalu w kamieniołomach otwierają się co prawda dopiero w czwartek koncertem polskiej piosenkarki, autorki tekstów, kompozytorki, producentki muzycznej i projektantki ubrań – Mery Spolsky, po której wystąpią Ania Rusowicz, Mrozu i Zalewski. Ale już w środę moc wrażeń zapewnią na rynku koncerty Echa Rodu, Miksera, Goorala i Paprodziada, jedyne w swoim rodzaju Silent Disco oraz festiwalowe przygody z kazimierskim kogutem na czele, który spłonie pod koniec festiwalu zabierając ze sobą wszystko to, co boli, pozostawiając nadzieję na to, co cieszy.

Kazimiernikejszyn to koncerty w kamieniołomach. W tym roku wystąpią: w piątek 15 lipca Majka Jeżowska, Tar Kru, Organek i T.Love, w sobotę 16 lipca Shataqs, Ralf Kaminski, Daria Zawiałow, L.U.C Rebel Babel. Wstęp za okazaniem karnetów. Do jutra można kupić je taniej.

Będzie się działo także na rynku. W czwartek wystąpią: Propabanda, ksiądz raper Jakub Bartczak, w piątek Maggy Moroz, w sobotę Skadyktator, a w niedzielę Nicponie.

Festiwal dotrze także na drugi brzeg Wisły, gdzie w sobotę w janowieckim Manesie wystąpi Orkiestra Dziadowska.

A oprócz tego moc przygód takich, jakie wielu z nas pamięta z dzieciństwa – fantastycznych w swej prostocie. To kanioning – bieganie po wąwozach na czas, poduszkolot – walka na poduszki czy kolorofon – jak obiecuję organizatorzy – „superpozytywna walka na kolorowe farby połączona z zabawami i grami „jak za dzieciaka”. Nie zabraknie także spacerów pieszych – jak Paprowędrówki (w tym roku trzy: Księżycowa, Dziadowska i Krasnoludkowa – dla dzieci) i rowerowych z nauczycielem, przewodnikiem turystycznym i radnym powiatowym Marcinem Pisulą (Rowerowa sytuacja kazimierzoznawcza).

Cały festiwalowy Rozkład Jazdy tutaj>>>

Zmiana organizacji ruchu na Krakowskiej. Źródło: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym informuje, że w związku z odbywającym się w Kazimierzu Dolnym Festiwalem muzycznym Kazimiernikejszyn, na ul. Krakowskiej (droga gminna nr 107817L) w dniach 13-17 lipca 2022 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Nowa organizacja przewiduje ruch jednokierunkowy dla kierunku od ul. Klasztornej (centrum) w kierunku ul. Słonecznej. Nowe znaki zostaną ustawione przy skrzyżowaniu ulic Klasztorna-Cmentarna-Krakowska, przy przeprawie promowej oraz przy skrzyżowaniu ulic Słoneczna-Krakowska. Równocześnie urząd przypomina, że niezależnie od tymczasowej organizacji ruchu na całej ul. Krakowskiej obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

Czytaj także: Kazimiernikejszyn’22>>>
Czytaj także: Już po Kazimiernikejszyn’21>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *