28. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Wielkanoc już za nami, ale 28. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena jeszcze przed nami. Przynajmniej w odsłonie kazimierskiej.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. Powstało ono w 2003 roku w Krakowie, z inicjatywy Elżbiety Pendereckiej. Elżbieta Penderecka jest prezesem stowarzyszenia, którego główna działalność wiąże się z organizacją Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, promocją muzyki klasycznej i wiedzy o niej. Stowarzyszenie wspiera uzdolnioną muzycznie młodzież oraz środowiska twórcze. Organizuje szereg imprez kulturalnych tj. koncerty i wystawy.

Warszawskie koncerty Festiwalu Ludwiga van Beethovena odbyły się w tym roku w dniach 17-29 marca. Mottem tegorocznej edycji festiwalu jest „Beethoven i filozofowie”.

Festiwal w Kazimierzu

Po głównych koncertach warszawskich, muzyki festiwalowej posłuchać można w innych miastach. Są to między innymi: Gdańsk, Kraków, Lublin, Jelenia Góra i Katowice. Najmniejszym miastem włączonym do festiwalu jest Kazimierz.

Do Kazimierza Dolnego festiwal zawitał po raz pierwszy w 2019 roku. Była to 23. odsłona Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Kazimierski koncert

Koncert odbędzie się auli Gminnego Zespołu Szkół (ul. Szkolna 1) w sobotę , 13 kwietnia 2024, o godzinie 16:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

W czasie sobotniego koncertu usłyszymy:

Robert Schumann (1810-1856)
– Adagio i Allegro op. 70
Johannes Brahms (1833-1887)
– Sonata na wiolonczelę i fortepian op. 38:
Ludwig van Beethoven (1770-1827) |
-Sonata na wiolonczelę i fortepian C-dur op. 102 nr 1:
Mieczysław Weinberg (1919- 1996)
-II Sonata na wiolonczelę i fortepian op. 63 (1959)

Zagrają dla Państwa Cracow Duo: Kalinowski & Szlezer. To wielokrotnie nagradzani artyści, doceniani i przez widownię całego świata i jury kursów oraz władze państwowe. Tworzą duet doskonały artystycznie, ale bardzo ciekawy i zgrany. Są przyjaciółmi z dzieciństwa. Pianista Marek Szlezer i wiolonczelista Jan Kalinowski tworzą duet już od ponad 20 lat. Wspólnie koncertują i nagrywają płyty.

Więcej o programie koncertu i artystach TU.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *