Na pierwszy ogień Krakowska

Idzie wiosna, a z nią wyczekiwane remonty dróg. Na pierwszy ogień Krakowska. Tuż za nią Podzamcze. Bez utrudnień komunikacyjnych się nie obędzie.

Pierwsze remonty w Kazimierzu rozpoczną się już w tym tygodniu. Na pierwszy ogień idzie ulica Krakowska.

Na pierwszy ogień Krakowska

Na wysokości kamieniołomów, mniej więcej tam, gdzie kończy się droga z kostki za Parkiem Miliona Róż aż po odcinek asfaltowej drogi prowadzącej ku promowi pojawi się nowa nawierzchnia z kostki. Wykonawca wchodzi tam już we wtorek 5 marca. Remont ma trwać do sierpnia, chociaż Miasto liczy na szybsze zakończenie prac.

-Liczymy, że prace skończą się jeszcze przed długim weekendem majowym – mówi burmistrz Artur Pomianowski.

Remont na tym odcinku Krakowskiej nie oznacza jednak zmian w samym dojeździe do promu. Nad Wisłę nadal będziemy jeździć po płytach. Teren ten należy bowiem do Wód Polskich, a gmina nie może prowadzić inwestycji na nie swojej działce. Jednak i na rozwiązanie tego problemu przyjdzie także czas, jak zapewnia burmistrz Pomianowski.

Lada chwila Podzamcze

Wkrótce rozpoczną się też prace związane z przebudową ulicy Podzamcze. W planach jest przełożenie nawierzchni i wymiana kanalizacji deszczowej. Przy ulicy pojawi się również nowy chodnik z płyt granitowych. Podzamcze po remoncie ma wyglądać, jak zapewnia burmistrz Kazimierza, jak ciąg – pieszo jezdny na Górnej Puławskiej.

Umowa z wykonawcą została podpisana już w roku ubiegłym. Prace rozpoczną się, jak tylko zostanie zatwierdzona kwestia nadzoru archeologicznego. Maszyny już czekają na błoniach przed spichlerzami na Dolnej Puławskiej.

Gdańska też w remoncie

Od ubiegłego roku trwa długo wyczekiwany remont kamienicy Gdańskiej, której groziło wyłączenie z użytkowania. Po uregulowaniu spraw własnościowych gmina Kazimierz Dolny wyasygnowała milion złotych na renowację budynku. Wykonawca na razie skupił się na wykonaniu wentylacji. Gdy tylko ustabilizuje się pogoda, rozpocznie prace związane z remontem dachu. W dalszych planach jest także remont elewacji, ale to już będzie realizowane w ramach odrębnego projektu.

Czytaj także:
Krakowska w światłach>>>
Będzie remont na zamku w Janowcu>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *