Krakowska w światłach

Warto odwiedzić pewne miejsce, przy końcu ulicy Krakowskiej, bo jest to miejsce artystyczne i ciekawe.

Październik, to wcale nie koniec sezonu w Kazimierzu Dolnym. To czas, kiedy jest spokojniej, mniej gwarnie, ale jest to też pora roku, kiedy do Miasteczka ściągają prawdziwi miłośnicy tego miejsca.

Większość imprez odbywa się u nas w lecie, gdy pogoda jest pewniejsza. Hotel Spichlerz postanowił zaryzykować i przygotował nam jesienną ucztę dla ducha i ciała.

Pomysł na imprezę narodził się pół roku temu, Hotel Spichlerz organizuje ją w całości ze środków własnych, przy pewnym wsparciu (między innymi logistycznym) miasta Kazimierz Dolny.

Inspiracją dla Weekendu Świateł w Parku Spichlerz jest Light.Move.Festival. – impreza odbywająca się w Łodzi od 2011 roku.

Co się zadzieje?

7 i 8 października to Krakowska, nie Rynek, będzie centrum wydarzeń. Przy Willi Murka zaplanowana jest Strefa Koncertów oraz Strefa Tatuatorska. Park, między Murką a Spichlerzem to miejsce na plener rzeźbiarski oraz Strefę Ognia. W Spichlerzu Kobiałki, w sali wykładowej odbywać się będą prelekcje. Przed spichlerzem posłuchać można będzie muzyki na żywo i odbędzie się kiermasz sztuki. Przy spichlerzu postawiony zostanie także namiot warsztatowy. To także miejsce ze Strefą Mappingu. Czeka nas także kino samochodowe na terenie campingu. Przy wszystkich obiektach pojawią się instalacje artystyczne, świetlne i UV.

Artyści

Pojawią się przede wszystkim artyści zrzeszeni w Fundacji Helisa. Fundacja promuje i wspiera rozwój kultury i sztuki, w różnorodnych jej przejawach. Zrzesza i wspiera twórców. Promuje polską sztukę i angażuje społeczności w inicjatywy kulturalne i społeczne.

Artyści związani z Fundacją Helisa dali się poznać w Kazimierzu Dolnym dzięki projektowi Zainspirowani Szukalskim. Prace projektowe zostały zaprezentowane na przełomie lipca i sierpnia, podczas 16. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi. Mogliśmy je oglądać na kazimierskim zamku, w obiektach Muzeum Nadwiślańskiego ale i w przestrzeni miasteczka.

Czy Light Park się przyjmie? Mamy nadzieję, że tak. To obiecujące wydarzenie, angażujące inne części Kazimierza niż Rynek. A gdyby ktoś chciał się włączyć w imprezę i zaprezentować swoje dzieła – drzwi Spichlerza są zawsze otwarte.

Pełen program >>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *