Kazimierski Festiwal Wina

Winnice z całej Polski, fantastyczna kuchnia, serowarzy oraz artyści. To wszystko czeka na Państwa w Kazimierzu już w najbliższy weekend 21 – 23 lipca. Zbliża się I Kazimierski Festiwal Wina.

Klimat w Kazimierzu zmienił się na tyle, by w okolicach znowu – tak jak w średniowieczu – zaczęły powstawać winnice. Jest ich tyle, że w 2008 r. zawiązały Stowarzyszenie Małopolskiego Przełomu Wisły, które zrzesza blisko dwadzieścia winnic. To czwarty, po Podkarpaciu, Małopolsce i Zielonogórskiem, wyraźnie odrębny winiarski region w Polsce. Jak smakują okoliczne wina, przekonujemy się co roku wiosną podczas Święta Wina w Janowcu i jesienią podczas Kazimierskiego Winobrania w Kazimierzu.

Wino i kuchnia

W tym roku po raz pierwszy w Kazimierzu odbędzie się I Kazimierski Festiwal Wina. W Miasteczku zaprezentuje się 30 winiarzy z całej Polski. Podzielą się oni swoim doświadczeniem podczas spotkań, warsztatów i kursów. Winom towarzyszyć będą stosowne potrawy serwowane w kazimierskich restauracjach i winnicach. Niektóre z nich specjalnie na festiwal przygotowały kolacje degustacyjne. Nie zabraknie na nich nowych odważnych połączeń smaków.

Na kolacje degustacyjne zapraszają: Artroom, Kaslik, Hotel Kazimierzówka Wellness&Spa, Król Kazimierz Hotel & SPA, Piekarnia Sarzyński, Kazimierz Dolny

Wino i sztuka

Wino towarzyszyć będzie także wystawom malarstwa w kazimierskich galeriach. Na cykl wystaw o winie i przy winie zaprasza Lubelska Ars – galerie zlokalizowane przy ulicy Lubelskiej.

W trakcie festiwalu nie zabraknie także muzyki. W programie 3 koncerty z muzyką, winem i tańcem. Wszystkie w sobotę. O godzinie 16:00 artRoom zaprasza na koncert jazzowy „Jazz przy winie”, o 18:00 Winnica Kazimierskie Wzgórza na koncert Filippo Polino „Polskie wina & włoska muzyka”, a o 21:00 Gardenparty disco w ogrodach Hotelu Spichlerz na Krakowskiej poprowadzi Miss God.
Lokalizacje sobotnich koncertów: Artroom, Hotel Spichlerz, Winnica Kazimierskie Wzgórza.

Będą również plenerowe projekcje filmowe z winnicami w tle. Na Rynku Głównym zobaczymy w piątek Spacer w Chmurach (1995), a w sobotę Dobry Rok (2006). Projekcje rozpoczną się o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Wino i wycieczki

Ci, którzy chcą głębiej poznać winny i niewinny Kazimierz, mogą skorzystać z wycieczek – zarówno tych w dzień, jak i nocnych z pochodniami. Partnerem festiwalu są czerwone ekobusiki. Przystanek na rogu rynku.

Program festiwalu

Bilety>>>

Do piątku 21 lipca do północy za bilet jednodniowy dla jednej osoby zapłacimy 20zł. W dni festiwalowe, czyli 22 i 23 lipca bilety jednodniowe dla jednej osoby będą kosztować 25zł. Bilety wstępu obowiązują na zamek, natomiast na Mały Rynek wejście jest bezpłatnie.

Czytaj także: Kazimierski Festiwal Wina>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *