Gloria Artis dla Tadeusza Michalaka

22 lata temu wyszedł pierwszy numer Brulionu Kazimierskiego. Czasopisma, które jest kompendium wiedzy o tym, co stanowi esencję Kazimierza Dolnego. Jego twórca i długoletni redaktor naczelny architekt Tadeusz Michalak wkrótce odbierze w Muzeum Nadwiślańskim srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Brulion Kazimierski to czasopismo stanowiące fenomen w skali czasopism regionalnych Polski. Eleganckie i w pięknej oprawie graficznej dostarcza czytelnikom nie tylko wrażeń estetycznych. Każdy kolejny – zawsze wyczekiwany – numer pozwala zanurzyć się w historii Miasteczka, ukazanej przez losy jego mieszkańców – tych mieszkających tu od lat i tych, których przyciągnęła tu miłość do tego miejsca. Brulion pozwala dotknąć tego, co ulotne, co stanowi o genius loci tego miejsca.

Nic więc dziwnego, że to właśnie z inicjatywy Stowarzyszeni Genius Loci Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało twórcy Brulionu Tadeuszowi Michalakowi srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jego wręczenie odbędzie się w najbliższy piątek, 23 czerwca o godzinie 12:00 w Muzeum Nadwiślańskim ul. Rynek 19.

Tadeusz Michalak – architekt, budowniczy, artysta plastyk, działacz społeczny, założyciel i redaktor naczelny Brulionu Kazimierskiego, strażnik pamięci Kazimierza Dolnego. Honorowy Obywatel Kazimierza Dolnego.

-Serdecznie zapraszamy Mieszkanki i Mieszkańców Kazimierza Dolnego, Władze Gminy, Radnych Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym, oraz wszystkich, którzy poprzez swoje uczestnictwo w uroczystości chcieliby wyrazić swoje podziękowania dla Tadeusza Michalaka za wiele lat społecznej pracy na rzecz upowszechniania wiedzy na temat miasteczka, jego zabytków oraz ludzi tu żyjących – czytamy na stronie Stowarzyszenia Genius Loci. 

Brulion Kazimierski online>>>

Kolejny numer Brulionu ukaże się już wkrótce.

Czytaj także:
Brulion Kazimierski ma 20 lat>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *