Adam M. w Kazimierzu

Adam Mickiewicz, wieszcz. Upamiętniony jako patron niezliczonej liczby ulic i szkół. Zerka na nas z cokołów pomników w Warszawie, Krakowie czy Karlowych Warach. Ale Adam Mickiewicz w filmie?

Dzieła wieszcza były kilkakrotnie ekranizowane. Były filmy o samym Mickiewiczu, ale dokumentalne. Sam Mickiewicz pojawił się jako jedna z postaci Teatru Telewizji Fryderyk. I tyle. Aż niemożliwe, że Mickiewiczowi nie poświęcono więcej miejsca w kinematografii.

Niepewność

„Niepewność” to tytuł produkcji TVP o Adamie Mickiewiczu. Reżyserem filmu jest Waldemar Szarek, znany z takich filmów jak Mów mi Rokefeller, Spona, Sposób na Alcybiadesa, licznych filmów dokumentalnych. Przez wiele lat pracował przy serialu M jak Miłość.

Główną rolę męską zagra Nikodem Rozbicki. Młody aktor ma za sobą sporo ról filmowych. Grał w filmach Baby Blues, Czerwony pająk, Dywizjon 303. Historia prawdziwa, Listy do M. 2 i 3, Miszmasz, czyli kogel-mogel 3.

Obecnie trwają zdjęcia do filmu. Pojawiają się także informacje i o serialu, który powstanie wtórnie. Serial ma pojawić się na początku roku.

W Kazimierzu

W Kazimierzu Dolnym zaplanowano 4 dni zdjęciowe. Ekipa filmowa pracuje w Miasteczku w dniach 25-28 września 2023. Kazimierz gra Kowno. Planem filmowym są ul. Lubelska i kamienica Kmitów. Kamienica ta zwana Wysoką, została nieco zmieniona. Pojawiły się okiennice, drewniane detale, jest też napis APTEKA. Przemalowano wnętrza. Czy jakieś elementy dekoracji zostaną po filmie, jak w przypadku podpór na Małym Rynku, które zostały po filmie Wołyń Smarzowskiego?

Ekipa filmowa chwali Kazimierz Dolny jako miejsce pracy. Ciepło wyrażają się o mieszkańcach Miasteczka i o atmosferze miejsca. Film kręcony jest w całej Polsce. Na Warmii i Mazurach, w Otwocku oraz w lasach pod Otwockiem.

Zdjęcia ze strony KOKPiT>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *