Zaczyna się rok szkolny

Wakacje to już tylko wspomnienie. Nowy rok szkolny 202/23 właśnie się rozpoczął. W kazimierskich szkołach również.

We wszystkich szkołach na terenie gminy Kazimierz Dolny zabrzmiał dziś pierwszy dzwonek. Nowy rok szkolny 2022/23 stał się więc faktem.

Największe emocje jak zwykle przeżywają pierwszaki. Zarówno w Gminnym Zespole Szkół, gdzie wśród polskich dzieci są mali uchodźcy z Ukrainy, jak i w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, gdzie razem z polską młodzieżą uczą się uczniowie z Ukrainy i Białorusi. Cudzoziemcy otrzymają wsparcie językowe w postaci dodatkowych lekcji języka polskiego.

W Koszczycu utworzono w tym roku trzy klasy pierwsze – dwie klasy technikum w zawodzie technik logistyk i technik hotelarz oraz jedną klasę szkoły branżowej. W GZS – jedną klasę pierwszą.

Obie szkoły na przyjęcie uczniów po wakacjach zostały odświeżone. Z Nadwiślańskiej zniknęły stare baraki, teren został uporządkowany i pojawiła się nowa nawierzchnia dróg wewnętrznych. Dobiega końca remont elewacji budynku szkolnego. W GZS, który w wakacje gościł Festiwal Filmów i Sztuki Dwa Brzegi, odmalowano klatkę schodową.

Uczniowie uroczyście powitali nowy rok w galowych szkolnych strojach w obecności szkolnych pocztów sztandarowych. Lekcje zaczynają się dopiero od jutra.

Czytaj także:

Koszczyc z Brązową Tarczą!>>>

Dwa Brzegi mimo wszystko>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *