Święto Policji

104 lata temu ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 została powołana do życia polska Policja Państwowa. Stąd też wojewódzkie obchody święta Policji odbyły się w okolicy tego dnia 17 lipca. Tym razem w Kazimierzu Dolnym.

Pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, defilada policjantów, pokazy sprzętu policyjnego – to tylko niektóre z punktów wojewódzkich obchodów święta Policji, które odbyły się w Kazimierzu w miniony poniedziałek.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w farze celebrowaną przez arcybiskupa lubelskiego Stanisława Budzika. Część oficjalna odbyła się na zamku. Przy tej okazji wyróżniającym się policjantom i pracownikom lubelskiej Policji wręczono medale resortowe, a także akty mianowania na wyższe stopie służbowe. Wyróżniono także gości. Okolicznościowe tablice pamiątkowe otrzymali m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz burmistrz Kazimierza Dolnego Artur Pomianowski.

Nie bez znaczenia jest fakt, że w uroczystościach uczestniczyła również młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza jako wolontariusze – mówi opiekun młodzieży Katarzyna Ponikowska. – Wspierali oni sztab organizacyjny obchodów z ramienia komendy w Lublinie. Dziewczęta odpowiedzialne były za stałe zapewnianie napojów funkcjonariuszom oraz gościom – dzień zapowiadał się bardzo upalny, choć pogoda sprawiła psikusa i przyniosła letnią burzę – a chłopcy dumnie paradowali po kazimierskim rynku w przebraniu maskotki lubelskiej Policji wzbudzając zachwyt, głównie najmłodszych spacerowiczów, ciekawych, jakim sprzętem dzisiaj Policja dysponuje i w jaki sposób zapewnia nam bezpieczeństwo na co dzień.

Więcej zdjęć>>>
Zdjęcia Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza>>>

Czytaj także: Zadbali o miejsce pamięci>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *