Nie będzie święta jesieni?

Muzeum Nadwiślańskie odwołało właśnie Święto Jesieni, które od 22 lat odbywało się w Kazimierzu w ostatnią niedzielę września. Dlaczego?

Święto Jesieni to impreza, która od 22 lat wpisała się w kalendarz imprez Miasteczka. Odbyła się i rok temu, mimo że Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego, który ją organizuje, był w remoncie. W tym roku jednak podobnie jak w roku 2020 Święto Jesieni zostało odwołane. Przyczyną nie jest jednak nawrót pandemii koronawirusa, ale przyczyny techniczne.

-Szanowni Państwo, z wielką przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od MNKD, zmuszeni jesteśmy odwołać tegoroczne Święto Jesieni. Wydarzenie nie odbędzie się z przyczyn technicznych, tj. remontu ul. Puławskiej, w związku z którym na plac przed Oddziałem Przyrodniczym (miejsce, w którym odbywa się Święto Jesieni) zwożone są pozostałości z remontu – czytamy na oficjalnym profilu Muzeum Nadwiślańskiego na Facebooku. – Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok!

Ta informacja spotkała się z ubolewaniem miłośników kazimierskiego Święta Jesieni, których nie brakuje, jako że impreza wrosła już w kalendarz Miasteczka i ściągała tu prawdziwe tłumy.

Święto jesieni po raz XXII!
Święto Jesieni rok temu. Fot. Danka

Zdziwienia tą informacją Muzeum Nadwiślańskiego nie kryje burmistrz Kazimierza.

-Jestem bardzo zaskoczony tą informacją, którą właśnie przeczytałem na FB. Tym bardziej, że wczoraj wpłynęło do urzędu pismo z Muzeum Nadwiślańskiego o użyczenie działek na potrzeby Święta Jesieni (z wyłączeniem części, na której składowane są materiały budowlane). Byliśmy i nadal jesteśmy jako miasto gotowi na współorganizację tej imprezy – napisał Burmistrz Artur Pomianowski na Facebooku Muzeum.

Czytaj także: Święto Jesieni po raz XXII>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *