Święto jesieni po raz XXII!

Święto Jesieni to impreza, która wrosła już w kazimierski kalendarz. W tym roku odbyła się po raz XXII. Kazimierskie święto płodów rolnych i rękodzieła ściąga tłumy oglądających, kupujących i smakujących specjałów z Lubelszczyzny.

W niedzielę, 26 września 2021, na powitanie jesieni, odbyło się lubiane przez mieszkańców, turystów i wystawców Święto Jesieni. Impreza organizowana jest już od 23 lat przez Oddział Przyrodnicy Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Termin? Zwykle jest to ostatnia niedziela września. Tak było i w tym roku.

Otwarcie Święta Jesieni

Udane jak zwykle

Święto powróciło po rocznej przerwie. W zeszłym roku, ze względu na pandemię, jak wiele innych imprez i Święto Jesieni zostało odwołane. Ten rok jest łaskawszy dla wydarzeń masowych, toteż lubiane wydarzenie można było zorganizować.

W minioną niedzielę, pogoda dopisała. Nad Kazimierzem Dolnym świeciło jesienne słońce. Wystawcy gotowi byli jeszcze przed otwarciem imprezy, a i odwiedzający pojawili się z już przed godziną 10:00. Początkowo goście spacerowali, podziwiali piękne jesienne kompozycje. Później przyszedł czas i na zakupu. Dużym powodzeniem cieszyły się stanowiska gastronomiczne. Przygotowały je szkoły, strażacy, koła gospodyń wiejskich ale i indywidualni wystawcy. Na Święcie Jesieni kupić można było warzywa, owoce, ciasta, pieczywo, wędliny, kompozycje kwiatowe, wyroby z wikliny, biżuterię, ceramikę, miody, drewniane rzeźby czy wyroby kowalskie. Każdy znaleźć tu mógł coś, co go zainteresuje.

-W tym roku zaplanowaliśmy mniej stoisk niż zwykle. W latach przed pandemią przygotowywaliśmy około 150 stoisk, w tym roku zaplanowaliśmy maksymalnie 120 stoisk, bojąc się, że wystawcy nie dopiszą- powiedziała nam Joanna Szkuat, kierownik Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego. – Pojawiło się ponad 100 wystawców, głównie z terenu Lubelszczyzny. Co ważne, w tym roku praktycznie nie było pustych miejsc, jak bywało w poprzednich latach. Wszyscy zgłoszeni pojawili się na imprezie.

Nowością podczas tegorocznego Święta Jesieni była wymiana roślin doniczkowych. Rośliny można było przynieść do biura imprezy przy Dworze z Modliborzyc, zostawić zbywające, zabrać interesujące nas. Część wystawców miała rośliny do wymiany na swoich stoiskach.

Więcej zdjęć na naszym profilu na facebooku >>>.

UWAGA KONKURS!

A jeśli byliście Państwo na Święcie Jesieni i zrobiliście ciekawe zdjęcia, warto wziąć udział w konkursie fotograficznym przygotowanym przez Muzeum Nadwiślańskie „Mam oko na Święto Jesieni”.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *