Blue Valley

Jest szansa, by w Kazimierzu powstała nowoczesna trasa rowerowa. Ponadregionalny projekt ,,Blue Valley – Wiślanym Szlakiem” ma szanse na dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021 – 2027.

Projekt ,,Blue Valley – Wiślanym Szlakiem” jest inicjatywą województw Polski Wschodniej. Biorą w nim udział 4 województwa: lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie oraz mazowieckie. Zakłada on budowę wzdłuż Wisły nowoczesnej trasy rowerowej o parametrach europejskich tras rowerowych. Towarzyszyć jej będzie infrastruktura kajakowa i kamperowa. Przybliżona wartość całego projektu wynosi 165 milionów euro. Samorządy, które uczestniczą w projekcie dołożą jedynie 15 procent wartości inwestycji zrealizowanych na swoim terenie. Wśród tych samorządów jest gmina Kazimierz Dolny.

-Szanowni Państwo, dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie podpisałem umowę na realizację projektu Blue Valley – Wiślanym Szlakiem – napisał wczoraj na Facebooku burmistrz Artur Pomianowski. – W ramach projektu powstanie trasa rowerowa obejmująca aż 4 województwa: lubelskie, mazowieckie, świętokrzyskie i podkarpackie. Na trasie planowane są miejsca obsługi rowerzystów z wiatami, stojakami na rowery, toaletami i stacjami ładowania rowerów elektrycznych. Ponadto na terenie gminy Kazimierz Dolny zaplanowaliśmy dodatkowo utworzenie miejsca przyjaznego kajakarzom, wraz z zapleczem socjalnym oraz miejsca obsługi kamperów.

Jeżeli ten projekt zostałby zrealizowany, można by mieć nadzieję na to, że do Kazimierza wzdłuż Wisły będzie można dojechać bezpiecznie rowerem na przykład z pobliskich Puław. Dziś drogą techniczną wzdłuż wału wiślanego można dojechać jedynie do Bochotnicy. Problem stanowi przeprawa przez rzekę Bystrą. Mostek tu co prawda jest. Domowej roboty. Na budowę mostku z prawdziwego zdarzenia od lat pieniędzy brak.

Czytaj także:
Blaski i cienie Tour de Pologne>>>
Rowerem wokół Kazimierza: Skarpa Dobrska>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *