Zmarł Stanisław Wicik

Zmarł wieloletni emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu, Stanisław Wicik. Miał 63 lata.

Po długiej chorobie 27 listopada zmarł Stanisław Wicik, kazimierzanin, emerytowany nauczyciel w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. Ze szkołą związany był od wczesnej młodości, długo wcześniej zanim przyjęła ona swą obecną nazwę. W 1976 r. rozpoczął tu naukę w klasie ślusarskiej. Potem pracował na warsztatach jako instruktor zawodu, zaangażowany w przekazywanie młodzieży wiedzy i umiejętności, ale także w podtrzymywanie tradycji szkoły, która jest równolatką Niepodległej Rzeczypospolitej. Z czasem został wychowawcą w internacie. Zawsze energiczny, wydeptywał z wychowankami kazimierskie ścieżki. Z chęcią dzielił się swoją wiedzą o Kazimierzu także z kolegami nauczycielami.

W Kazimierzu działał także jako radny Rady Miejskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele farnym w środę 29 listopada. Żałobna msza święta rozpocznie się o godzinie 11:00. Różaniec o godz. 10:30. Pogrzeb odbędzie się na kazimierskim cmentarzu św. Jana.

Rodzina prosi o nieprzynoszenie kwiatów. W czasie uroczystości przeprowadzona zostanie bowiem zbiórka na potrzeby puławskiego hospicjum.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *