Wielkie porządki

Po raz kolejny ogłoszona została wielka akcja sprzątania Kazimierza Dolnego i okolic. Oczywiście celem jest posprzątanie wąwozów i okolic Wisły, ale także zwrócenie uwagi na to ile śmieci po sobie zostawiamy i jak szkodliwe jest to dla środowiska.

Po prostu spotkajmy się w Kazimierzu 20 kwietnia 2024.

Polska sprząta w Kazimierzu

Akcja wiosennego sprzątania Miasteczka zbiega się z inną inicjatywą. To Operacja Czysta Rzeka. W tym roku Akcją Główną 6. Edycji Operacji Czysta Rzeka odbędzie się w Kazimierzu Dolnym. Dlaczego? Bo współorganizatorem Operacja Czysta Rzeka jest radio 357. A na 357 kilometrze Wisły leży właśnie Kazimierz. Na sprzątanie szykują się wolontariusze Operacji Czysta Rzeka, Fani i Patroni Radia 357 a także mieszkańcy i goście Miasteczka.

Od godziny 10:00 w kazimierskim Porcie Jachtowym działać będzie miasteczko Operacji Czysta Rzeka. Dla wolontariuszy akcji będzie tu czekał catering, muzyka, ognisko i wiele innych atrakcji. Z kazimierskiego brzegu, na żywo nadawać będzie radio 357. W godzinach 10:00-13:00 usłyszymy audycję, którą poprowadzi redaktor Marek Niedźwiecki.

Odprawa o 13:00

Zarejestrowanie się gwarantuje Wam otrzymanie worków i rękawic – piszą organizatorzy. Za uczestnictwo w akcji można też wybrać sobie prezent: pamiątkową koszulkę, posadzenie w waszym imieniu drzewka lub otrzymanie pamiątkowego dyplomu.

Chcesz dołączyć? Do akcji dołączyć można przez mapę https://operacjarzeka.pl/ lub bezpośrednio przez link poniżej:

Jeśli mają Państwo jeszcze pomysł na miejsce w Gminie Kazimierz Dolny, które trzeba posprzątać, można założyć akcję na stronie Operacji Czysta Rzeka, lub napisaćna dzwonnica@umkd.pl. Pracownicy Dzwonnicy Kultury założą akcję w Państwa imieniu.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *