Walentynki w Kazimierzu Dolnym

Jak szykujemy się na Walentynki '23?

Wielu zarzuca, że to nie jest polskie święto. Że nasza jest Noc Kupały. Że święto jest skomercjalizowane totalnie. I co? Duża część społeczeństwa biega w tym dniu z różami, czekoladkami i romantyczną bielizną. Ten zimowy dzień sprzyja widocznie uniesieniom miłosnym. Nie ma się co bronić. Szczególnie, że w stolicy naszego regionu, Lublinie, mamy gdzie Św. Walentego czcić, a Kazimierz Dolny – turystyczna stolica regionu uważany jest za najbardziej romantyczne miasteczko w Polsce.

„Kazimierz Dolny Miasteczko Miłości”

Romantyczny duch miasteczka postanowiły podkreślić lokalne władze i instytucje: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Dzwonnica Kultury, oraz Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki. Przygotowały one specjalną akcję pod hasłem „Kazimierz Dolny Miasteczko Miłości”. Akcja odbędzie się będzie kilka razy w ciągu obecnego roku. Pierwsza edycja – rusza na Walentynki.

W akcji biorą udział podmioty turystyczne z Kazimierza Dolnego i okolic. Aby ubarwić turystom pobyt poza sezonem przygotowują niespodzianki: zniżki, słodkości, specjalne oferty. Aby z tej oferty skorzystać, gość użyć musi „tajnego hasła”. Będzie ono zapisane na na unikatowej dla każdej edycji pocztówce dostępnej w Centrum Informacji Turystycznej. Na tej pocztówce goście będą zbierać potwierdzenie skorzystania z Państwa usług. Potwierdzeniem będzie Państwa pieczątka bądź podpis. Po zebraniu minimum 5 podpisów z różnych miejsc upoważnia turystów do odebrania specjalnie przygotowanego okolicznościowego plakatu. Pamiątkowy prezent uczestnicy odbiorą w Centrum Informacji Turystycznej.

Lista firm/partnerów uczestniczących w akcji zostanie zaprezentowana w materiałach drukowanych oraz mediach cyfrowych miasta (KOKPiT, Dzwonnica Kultury, Urząd Miasta) – już wkrótce.

Co robić w Walentynki ’23 w Kazimierzu Dolnym?

Pobyty

Propozycję Romantycznego Weekendu dla Dwojga ma Pensjonat Kazimierski. Do 12 lutego można także licytować 4-daniową uroczystą kolację – na pewno będzie pysznie i romantycznie. A do tego wspieramy WOŚP. Propozycja romantycznej kolacji walentynkowej – aktualna między 11 a 19 lutego.

Walentynkowy pobyt z romantyczną kolacją i śniadaniem (propozycja na dwa weekendy w okolicy Walentynek) mam dla Państwa Hotel Park Spichlerz. Do tego wieczorem 11 lutego walentynkowa impreza z DJem. Dyskoteka startuje o 20:00, wstęp wolny.

Aż dwa weekendy Walentynki świętuje urokliwy Hotel Park Berberys. Oprócz komfortowego noclegu i pysznego wyżywienia czeka na państwa rytuał spa.

Weekend Walentynkowy w Hotelu Kazimierzówka to propozycja obiektu słynącego z dobrej kuchni i gościnności. Wato spędzić ten czas w tak urokliwym miejscu.

Walentynki proponuje wyjątkowo romantyczne miejsce – Wiatrakowo. Tu czekają na Państwa miłosne czary, zioła i pyszna kuchnia.

Wyjątkowo położonym miejscem jest Kwaskowa.pl. Spacerem, 15 minut od Rynku, a w zaciszu, wśród kazimierskiej przyrody. Aby zaznaczyć romantyczny czas, między 11 a 19 lutego, w każdym z pokoi czekać będzie na Państwa niespodzianka.

A może ktoś chwilę dłużej niż weekend chce napawać się kazimierskim mikroklimatem? Gościniec Basia przygotował pobyt 3-dniowy Pakiet Walentynkowy w pokoju z kominkiem.

Jak na obiekt o takiej nazwie przystało, kazimierski Hotel Wenus, cały luty okrzykną Miesiącem Miłości. Zapowiada się pysznie i romantycznie.

Specjalny pakiet przygotowały: Siedlisko Lubicz Świętuj z nami Dzień Zakochanych, Austeria pobyty walentynkowe i Willa pod Basztą Walentynki z noclegiem w Kazimierzu Dolnym.

Specjalne, romantyczne dekoracje przygotowały też nasze kazimierskie wille: Willa Monika na ul. Lubelskiej, Willa Ahava na Krakowskiej czy Willa Izabela.

Uczta dla ciała, ale i ducha

Restauracja A KuKu nie tylko przygotowuje kolację walentynkową, ale i konkurs. Nagrodą jest oczywiście romantyczny posiłek.

W Knajpie Artystycznej Menu Walentynkowe dostępne będzie od 11 do 19 lutego.

Pyszności dla zakochanych, czyli specjalne menu walentynkowe przygotowała restauracja Botanika na ul. Krakowskiej. Specjalną kolację walentynkową przygotowała też Willa Filiks przy Bulwarze. Romantycznego nastroju dopełni muzyka na żywo.

A dla łasuchów? Najlepszy sernik (i to nie jest tylko nasza opinia, bo kazimierska pascha oceniana jest jako jedna z najlepszych w Polsce) zjecie Państwo w w Bajglu przy ul. Lubelskiej, tuż za synagogą. To tradycyjna pascha. A vouchery do Bajgla, z których dochód wspiera WOŚP do licytacji jeszcze do 12 lutego.

Także pyszna restauracja Kwadrans przygotowała specjalne, bardzo bogate i smakowicie brzmiące Menu Walentynkowe.

Prezenty

Kazimierz jest artystyczny, a i miejscowa kwiaciarnia Kwiaciarnia Kazimierz Dolny przygotowuje romantyczne bukiety i flower boxy.

Mamy i słodycze – Pracownia Artystyczna Sarzyński przygotowała na dzień zakochanych specjalne ciasteczka.

Spacery romantyczne

Na spacer, poniekąd romantyczny, zabiorą Państwa przewodniczki z Licencji na oprowadzanie. Z licencją, więc i z gruntowną wiedzą, a także przewrotnym poczuciem humoru opowiedzą o miłości w Kazimierzu. Spacery z przewodnikiem można odbyć 14 lutego o godzinie 11:15, oraz w soboty 11 i 18 lutego o godzinie 12:00 – bliższe informacje.

Warto wstąpić do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można zakupić mapy pomagające w spacerach po okolicy, czy zasięgnąć języka, gdzie warto iść danego dnia. Można też ściągnąć aplikacje na telefon: i android i Apple. Ułatwią nam one spacery po Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Google Play, App Store.

My polecamy nasz ulubiony spacer, na Albrychtówkę.

Święty Walenty w Lublinie

Gdyby ktoś chciał to święto przeżyć duchowo i religijnie, w Lublinie dwa kościoły mają relikwie świętego od zakochanych. Największe podobnież na świecie relikwie św. Walentego znajdują się w kościele Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej. Zobaczyć tu można m.in. fragment czaszki świętego.

Są i relikwie w kościele św. Mikołaja na Czwartku. Te miał do kościoła przywieźć imiennik świętego, pierwszy proboszcz parafii na Czwartku, ksiądz Walenty Turobojski.

Sam św. Walenty miał być lekarzem i duchownym. Przez wieki był patronem epileptyków i chorych psychicznie. Udzielić miał ślubu chrześcijance i rzymskiemu legioniście – stąd stał się patronem zakochanych, narzeczonych, małżonków. Zginął za wiarę. Dzień 14 lutego to dzień jego egzekucji.

ps. Artykuł nie jest sponsorowany. Powstał w oparciu o oferty kazimierskich hoteli i atrakcji, które udało nam się odnaleźć na stronach obiektów.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *