Viva Photo Awards 2023 i nagroda dla Maksa

Viva Photo Awards to konkurs organizowany od 2008 roku przez dwutygodnik VIVA. Konkurs przez lata stał się prestiżowy i rozpoznawalny. Wrażenie robią nazwiska jury, na które składają się wybitni fotograficy i ludzie świata show businessu. W tym roku prace konkursowe oceniali: Chris Niedenthal, Anja Rubik, Gosia Baczyńska, Marlena Bielińska, redaktorka naczelna magazynu VIVA Katarzyna Przybyszewska-Ortonowska i dyrektor artystyczny Burda Media Polska Marek Knap.

W 15. edycji konkurs oceniano w pięciu kategoriach: portret, reportaż, natura, beauty & fashion, architektura & design. Na konkurs nadesłano rekordową liczbę prac: 10 tysięcy.

Nas najbardziej zainteresowała kategoria reportaż, gdyż startował w niej kazimierzak, Max Skrzeczkowski. A nie dosyć, że startował to wygrał.

Gala

5 grundia, w Warszawie odbyła się Gala Viva Photo Awards 2023, na której rozdano nagrody. Była ona szeroko opisywana, głównie ze względu na celebrytów i gwiazdy, które się na niech pojawiły. Na gali Viva Photo Awarts 2023 obecni byli, między innymi: Monika Olejnik, Małgorzata Socha, Magdalena Zawadzka, Bogna Sworowska, Ewa Minge, Maria Sadowska, Matt Dusk czy Oliwia Bieniuk. Gali towarzyszyła wystawa nagrodzonych i wyróżnionych zdjęć.

Nagrodzeni

Nas najbardziej zainteresowała kategoria reportaż, gdyż główną nagrodę, za reportaż „Wakacje” otrzymał Maks Skrzeczkowski.

Zwycięzcy w pozostałych kategoriach:
Portret: Magdalena Miszkiewicz, „Pani Motyl”, Architektura&design: Hubert Świerad, „Kształt miasta”, Natura: Piotr Dras, „Krajobrazy polskie:, Fashion&beauty: Maros Belavy, „Niewidzialny”

Maks z Kazimierza

Maks Skrzeczkowski – dla nas – kazimierzak, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, artysta fotograf. Inicjator i organizator cyklicznych warsztatów fotograficznych Kazimierska Wiosna Fotograficzna oraz wielu innych wydarzeń związanych z fototopografią. Można go spotkać w Kazimierzu, najczęściej robiącego zdjęcia telefonem.
Maks Skrzeczkowski (z materiałów prasowych) – magister sztuki, podróżnik, fotograf, fotoreporter „LAJF-Magazyn Lubelski”, wykładowca akademicki na Wydziale Politologii UMCS, animator kultury (twórca projektu Kazimierska Wiosna Fotograficzna, koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych). Nagrodzony na konkursie Grand Press Photo 2021.

Fotografuje telefonem, aby zachować anonimowość, nie być tak widocznym. A fotografuje naszą rzeczywistość. Kazimierz i Polskę – w cyku „Kocham Cię Polsko”, ale i regiony poza naszym krajem. Pracował jako międzynarodowym obserwatorem wyborów prezydenckich na Ukrainie (2004), czterokrotnie był na terenach objętych działaniami wojennymi na wschodzie Ukrainy, skąd wrócił oczywiście z fotoreportażami.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *