Profesor Bralczyk o miłości?

W najbliższą sobotę, w Domu Architekta, w Kazimierzu Dolnym odbędzie się spotkanie „Pokochawszy. O uczuciach w głowie i w języku”. Wybitnemu językoznawcy towarzyszyć będzie dr Lucyna Kirwil. Prywatnie żona Jerzego Bralczyka. Spotkanie poprowadzi pisarka, która w Kazimierzu Dolnym znalazła swoje miejsce na ziemi – Maja Wolny. Prywatnie doktorantka profesora Bralczyka.

Zapowiada się więc wielka uczta językowa i intelektualna. Czeka nas elegancki humor, z którego słynie i profesor i towarzyszące mu panie. Może być zaskakująca, bo żona podobno pana profesora lubi zaskakiwać. Będzie oczywiście o miłości. Spotkanie jest kulminacyjnym punktem kazimierskiej akcji „Kazimierz Dolny Miasteczko Miłości”. Ale zapewne o miłości na zawsze – bo w tytule imiesłów przysłówkowy, tak przez profesora Bralczyka lubiany.

Profesor Jerzy Bralczyk

Profesor Jerzy Bralczyk to polonista, językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy. Jest członkiem Rady Języka Polskiego i Polskiego Towarzystwa Językoznawczego. Autor wielu słowników i publikacji z zakresu wiedzy o języku oraz prowadzący programu „Mówi się”. Redagował konstytucję.
Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

dr Lucyna Kirwil

Psycholog społeczny, kierownik polskiego zespołu badawczego EU Kids Online.

Profesor w Kazimierzun

Jerzy Bralczyk był jednym z gości i mówców na Kazimierskim Festiwalu Literackim „Dwa księżyce – słowa mają moc” w 2022. Gości festiwalowych zachwycił pan profesor, a pana profesora zachwycił Kazimierz Dolny. To miejsce, gdzie mieszka Maja Wolny, pisarka, która u Jerzego Bralczyka broniła swój doktorat. Miasteczko niewielkie, kompaktowe, z uroczymi mieszkańcami. Taki właśnie Kazimierz się profesorowi spodobał i chętnie tu wraca.

Podczas zeszłorocznego festiwalu, profesor chętnie słuchał o kazimierskich drogach znanych literatów, twórców, w opowieści Renaty Bucior. Wrażenie zrobiło na nim przyciąganie Kazimierza Dolnego. Na to przyciąganie sam nie jest odporny. – Pan profesor złapał bakcyla Kazimierza Dolnego – mówi dyrektor KOKPiTu Maks Skrzeczkowski.

Spotkanie

Spotkanie nie odbędzie się w siedzibie KOKPiT, a w sali konferencyjnej kazimierskiej siedziby SARPu w Rynku. Miejsce i przestronniejsze, i naznaczone obecnością wielu wybitnych i ciekawych twórców. A w końcu w Kazimierzu wszędzie jest blisko i warto zacieśniać przyjaźni, także lokalowe.

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza na spotkanie z dr Lucyną Kirwil i profesorem Jerzym Bralczykiem 17 lutego 2024 roku o godzinie 17:00 – Dom Architekta SARP, Rynek 20A
Wstęp wolny.

Czytaj także:
II Kazimierski Festiwal Literacki>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *