Piątek na Dwóch Brzegach

Piątek, to przedostatni dzień festiwalu Dwa Brzegi. Do południa zapowiadane są deszcze, więc najlepiej początek dnia spędzić w kinie! Na wieczór, czyli czas koncertów, na szczęście się wypogodzi!

A co zaprezentuje nam tego dnia Kino Lubelskie?

O 9:30 kolejny film z cyklu Retrospektywa Reżyserska Tony Gatlif „Djam”. Djam to dziewczyna, która opuszcza swój kraj i tak zaczyna się film drogi w rytmie greckiej muzyki rebetiko.

O 12:00 dokumnet „Kolektyw”, który wyreżyserował Alexander Nanau. Pożar bukaresztańskiego klubu nocnego Colectiv stał się zarzewiem buntu. Wiele osób leczonych z poparzeń w szpitalach zmarło. Winne były zbyt słabe środki odkażające. Dziennikarskie śledztwo doprowadziło do odkrycia korupcji i nadużyć rządu. Skutkiem odkryć dziennikarzy były największe demonstracje uliczne w Rumunii po 1989 roku i obalenie rządu.

O 14:30 zobaczymy film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego. Autobiograficzna animacja z muzyką Tadeusza Nalepy zdobył Złote Lwy dla najlepszego filmu Gdynia 2020.

Elementy animacji pojawią się też w filmie „Pod niebem Alicji” wyreżyserowanym przez Chloé Mazlo, wyświetlanym o 17:00. Bajkowy, sielankowy świat francusko – libańskiej rodziny przerwie wojna domowa w Libii.

O 19:30 „Copilot” – niemiecki film o marzeniach i miłości. Co jest ważniejsze? Przed pokazem połączymy się z gościem specjalnym, reżyserką filmu: Anne Zohra Berrached.

A o 22:00 w cyklu Muzyka – moja miłość przypomniany zostanie zespół FANNY – nazywany matkami chrzestnymi kobiecego rocka.

Na zamku w Kinie Perła film polski

Jak zwykle o 21:00 „Między oczy” w reżyserii Piotra Wereśniaka. Co wyniknie ze spotkania po latach przyjaciół ze studiów? Czy 15 lat zmienia „nie do poznania”?

W LEKCJI KINA, która odbędzie się o 16:30 w Cafe Bursztynowa gościem będzie Mariusz Wilczyński — reżyser filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta”.

W Męćmierzu w Galerii Klimaty

o godzinie 17:30 spotkanie z Małgorzatą Szejnert: Zjawiona — reportaż z przeszłości a o 20:00 Tomek Krzymiński i Koncert Piosenki Letniej.

Kolejne koncerty, także o 20:00 – w Grodarzu (okolice Starej Łaźni) zagra muzykę filmową Czuła Obserwacja a w klubie festiwalowym Krowia Wyspa DJ NOTAB.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *