Pamiętajmy o ogrodach!

Kazimierz Dolny to niezwykle urokliwe miejsce. Małe miasteczko z urokliwymi domami i domkami. A przy domach ogrody? A to już różnie bywa.

Kiedyś przy domach królowała zieleń. Może nieco wybujała, ale piękna. Były sady, kwitły piwonie. Przed wojną kazimierskie wille kusiły „ogrodem warzywno – owocowym”, różami i „pannami młodymi”.

Zadbany ogród wymaga wiele pracy i sporych nakładów finansowych, ale daje wiele satysfakcji i z całą pewnością jest powodem do dumy.

Obecnie wokół domów pojawiają się najczęściej trawniki. Wiele ogrodów zostało pochłoniętych przez parkingi – cóż takie są potrzeby.

Ogród na medal!

Aby powróciły wspaniałe tradycje ogrodnictwa Burmistrz Kazimierza Dolnego ogłasza konkurs na „Najpiękniejszy letni ogród w Gminie Kazimierz Dolny w 2023 roku”.

Termin zgłoszeń do konkursu mija 14 lipca 2023 r. Wyniki konkursu, wraz ze zdjęciami zwycięskich ogrodów, zostaną opublikowane najpóźniej do 1 sierpnia 2023 r.

Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć w wyznaczonym terminie dokumenty: wypełnioną kartę zgłoszenia z klauzulą dotyczącą przetwarzania danych i dokumentację zdjęciową. Dokumenty dostarczyć trzeba osobiście do sekretariatu Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym osobiście. 

Czy gmina Kazimierz ma piękne ogrody? Z całą pewnością. A te najpiękniejsze wyłoni konkurs.

Dokładnych informacji dostarcza strona Urzędu Miasta. Tu też znajdą Państwo regulamin i kartę zgłoszeniową.

Powodzenia!


Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *