Na narty!

Dziady Kazimierskie w piosence 'Zimówka’ śpiewają: Choć na sanki do Plebanki, a na narty wal na stok… . I tym, przypominają nam, że Kazimierz Dolny i okolice to miejsce licznych atrakcji zimowych.

W pierwszych dniach stycznia, śniegu w naszym regionie, jak na lekarstwo. Wyjątkiem są stoki narciarskie, którym wystarczy temperatura poniżej zera, aby naśnieżyć trasy zjazdowe. Warunki obecnie są dobre, pogoda przyjazna. Narciarze i snowboardziści przybywajcie!

W Kazimierzu Dolnym

Stacja Narciarska Kazimierz położona w samym Miasteczku Malarzy, znajduje się tuż przy głównej drodze wjazdowej do Kazimierza, od północy. Narciarzy i snowboardzistów zachęca dobrze przygotowanymi trasami, dużym i oświetlonym parkingiem. Stok ma wypożyczalnię i serwis sprzętu oraz gastronomię. Działa tu szkółka narciarska. Tuż przy stoku jest domek pod wynajem.

Kazimierski stok ma 6 otwartych tras: najdłuższa jest niebieska, ma 590 m. Kolejne dłuższe trasy to szara – 510 m oraz czerwona 470 m. Krótsze są trasy pomarańczowa – 300 m, żółta i różowa – po 250 m. Te trasy udostępniane są dzięki czterem wyciągom talerzykowym. Na najkrótszą – zieloną trasę (110 m) dostać się można wyciągiem taśmowym.
Stacja czynna jest codziennie w godzinach 9:00-22:00, a najświeższe informacje o warunkach narciarskich znajdziecie Państwo na stronie Stacja Narciarska Kazimierz Dolny.

Rąblów

Jednym z najdłużej działających i najlepiej ocenianych stoków na Lubelszczyźnie jest NartSport, Ośrodek Narciarsko – Snowboardowy w Rąblowie. Na narty, snowboard, ale i sanki można tu przyjechać codziennie
w godzinach 9:00-22:00.

Ośrodek ma 4 trasy, z których najdłuższa ma 420 m. Pozostałe trasy mają 300, 180 i 160 m długości. 'Ośla łączka’ ma 120 m długości. Na stok wwożą miłośników białego szaleństwa wyciągi talerzykowe. Na łączce dla początkujących działa wyciąg zaczepowy.

W Rąblowie jest także karuzela, trasa saneczkowa oraz, na razie zamknięty, snowpark. NartSport dysponuje wypożyczalnią oraz serwisem sprzętu, działa tu gastronomia i jest miejsce ogniskowe. Przy stoku są noclegi. Dostępność instruktorów szkoły narciarskiej i snowboardowej RaceSKI można sprawdzić online.

Aktualne warunki na stoku sprawdzicie Państwo na stronie obiektu NartSport.

Parchatka

Na narty można się także udać na Stok Narciarski Parchatka, znajdujący się na granicy Parchatki i Puław. Ruszył
w tym roku jako ostatni w naszej okolicy.

Stok jest najmniejszy, ale przyciąga tu urokliwa Karczma Parchatka, gdzie oprócz napojów i jedzenia można znaleźć nocleg. Dla narciarzy i snowboardzistów przygotowane są 3 trasy: niebieska i czerwona mają po 420 m,
a zielona 80 m. Funkcjonują tu dwa wyciągi talerzykowe i 'wyrwirączka’ przy trasie zielonej. Obiekt otwarty jest codziennie, w godzinach 10:00-22:00.

Jak w poprzednich obiektach, i tutaj skorzystać można z wypożyczalni i serwisu sprzętu oraz szkółki narciarskiej. Strona: Stok Narciarski Parchatka.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *