Jak spędzić „Mikołajki”?

Mikołajki w Kazimierzu Dolnym. Spędzić je można snując się po knajpkach, ale i aktywnie: spacerując, jeżdżąc konno a także w kajaku.

Jest grudzień, a z początkiem grudnia przychodzi czas na „Mikołajki”. Jak można spędzać mikołajkowy weekend? Można wziąć udział w imprezach, zabawach i kiermaszach. Organizują je miasta, stowarzyszenia oraz galerie handlowe. Można wybrać się na koncert czy imprezę taneczną. Ale można spędzić mikołajkowy weekend aktywnie. Jak? Oto kilka naszych pomysłów z życia wziętych.

Spacerkiem po Kazimierzu, biegiem po Puławach

Mimo niskich temperatur miło pospacerować po niemalże pustym Miasteczku. Bez tłumów odwiedzić zamek i basztę oraz Górę Trzech Krzyży. Zajrzeć do pustej Fary. Dla zmarzluchów zostają muzea i liczne galerie sztuki – zawsze warte odwiedzenia. W niedzielę na Rynku pojawi się, jak co miesiąc Kiermasz Produktów Lokalnych. Może wypatrzą tu Państwo prezenty pod choinkę?

W sobotę do południa w Puławach odbył się na Marinie Bieg Mikołajów. Impreza Charytatywna dla biegaczy jest niezwykle kolorowa, bo uczestnicy zakładają stroje Mikołajów, Mikołajek, gwiazdek czy bałwanków. Oprócz Biegu Mikołajów na Marinie odbyły się też Rodzinne Zawody Mikołajów. Atrakcje pojawiły się w kalendarium Puław za sprawą rozbieganej Fundacji Bezmiar.

Mikołajki w siodle

Tradycją stały się Mikołajki Stajni Wylągi. Przy sprzyjającej pogodzie jeźdźcy udają się na przejażdżkę w mikołajkowy weekend. Ubrani w stroje Mikołajów i Mikołajek, na specjalnie przybranych koniach docierają na kazimierski Rynek. Pojawienie się kolorowych na Rynku budzi wiele ciepłych emocji wśród turystów i miejscowych.

Grudniowa Wisła

Sezon na królowej naszych rzek wcale nie kończy się wraz z pierwszymi chłodami. Późną jesienią i zimą Wisła przyciąga miłośników morsowania, ale jak widać i kajakarzy. W sobotę odbyło się X Zbiegowisko Wiślane – Mikołajki 2021 zorganizowane przez Na Szlaku w Kajaku. Uczestnicy w strojach mikołajów ruszyli z Janowca do Puław. Ekstremalnie, ale z dużą ilością adrenaliny.

Czas na narty!

Nie zakładamy jeszcze desek na nogi, ale możemy się wybrać do kazimierskiej Stacji Narciarskiej, aby zobaczyć śnieg. Naśnieżanie stoków trwa i możemy wprowadzić się w zimowy klimat.

Więcej informacji o atrakcjach tego weekendu w naszym Kazimierskim Weekendowniku 3-5 grudnia 2021.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *