Mamy złoto!

Tudzież złotego. Moneta kolekcjonerska z Kazimierzem Dolnym już w sprzedaży.

Złota Polska to program deklarujący promocję Dziedzictwa Narodowego i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Program Złota Polska należy do międzynarodowego programu promocji Państw, miejsc i regionów GW COIN (Golden World Coin) obejmującego już kilkanaście Państw.

Są medale prezentujące miasta, obiekty tj. zamki, kościoły i muzea. Upamiętniające konkretne wystawy czy ulice. Program tworzy też Szlaki Narodowe, Regionalne oraz Szlaki Tematyczne promujące wyjątkowe miejsca danego Regionu.

Kazimierska moneta wydana jest w cyklu Złote Lubelskie. Widoczne są na niej kamienice braci Przybyłów w Rynku. Na rewersie natomiast widzimy zabytki Lubelszczyzny: zamojski ratusz, zamek lubelski, cerkiew św. Mikołaja w Hrebennem, studnia na kazimierskim Rynku i koniki biłgorajskie.

Gdzie kupić?

Program Złota Polska podaje, że medale pamiątkowe można kupić tylko w miejscu, dla którego zostały stworzone. nie można ich zakupić w internecie czy innych miejscowościach. Dzięki temu monety takie stają się wyjątkową pamiątką z podróży. Wielu turystów zbiera pokaźne kolekcje z wyjazdów.

Faktycznie, część monet można zakupić już na stronie Złotej Polski. Są to monety z edycji limitowanej. Tak można kupić monety z Rynkiem kazimierskim czy wąwozami. Można też kupić pojedyncze monety na portalach aukcyjnych.

Nową, kazimierską monetę, można zakupić w Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym, Rynek 15. Cena monety to 20 zł. Apetyty kolekcjonerów i miłośników Kazimierza Dolnego w końcu zostały zaspokojone.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *