Dwa Brzegi na półmetku

Za nami połowa festiwalu filmowego BNP Paribas Dwa Brzegi. Festiwal Filmu i Sztuki. Weekend otwarcia był bardzo bogaty w wydarzenia, nie tylko filmowe. Swoją obecność na festiwalu zaznaczyli malarze i fotograficy. Odbyło się wiele wernisaży. Bardzo podobał się 2. Mały Festiwal Sztuki na Lubelskiej i wystawa w Galerii Ogródek Sztuki u Państwa Krzysztoporskich. Tłumy przyciągnęła wycieczka „Kazimierz poniekąd filmowy”. Odbyły się warsztaty fotograficzne.

Szukalski dalej inspiruje

Wiele wydarzeń serwuje nam grupa Zainspirowani Szukalskim. Był pokaz mody, wernisaże wystaw, koncerty. Wystawy grupy możemy oglądać w Miasteczku Festiwalowym w szkole, na zamku, w Muzeum Nadwiślańskim, w Kamienicy Celejowskiej. A w weekend czeka nas Korowód Rogatego Serca – czyli spacer po wszystkich wystawach grupy wraz z jej członkami. Będą projekcje filmów i spotkania dotyczące Stanisława Szukalskiego.

Filmowo

Niezmiennie powodzeniem cieszą się spotkania z cyklu „Lekcja kina”. Na spotkania przyciągnęły także gwiazdy: Borys Szyc i Krzysztof Zanussi. Festiwalowa publiczność równie chętnie ogląda filmy fabularne co dokumenty. A po filmach w kawiarenkach i restauracjach spotykają się małe „kluby filmowe”, aby przedyskutować obejrzane filmy.

Co przed nami?

Trwa wycieczka z Wisłą w tle, będą kolejne koncerty, spotkania i wernisaże. Ciekawe warsztaty fotograficzne.

Na większość seansów bilety można kupić bez problemu. Są jednak czarne konie tego festiwalu. I w większości to filmy dokumentalne. Biletów nie ma już na Czarne serca, Nowy Vermeer. Wystawa wszechczasów, „Alleluja”. Niezwykła historia kultowej ballady Leonarda Cohena i Pieśń wielorybów.

Przed nami jeszcze cztery dni festiwalu. Trzymamy kciuki za pogodę, bo kina pod gwiazdami: na zamku i Małym Rynku są niezwykle klimatyczne.

Zachęcamy do przejrzenia galerii zdjęć z festiwalowych wydarzeń. Może zajdą tu Państwo siebie?

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *