Danie wspólnych chwil

Koło Gospodyń Wiejskich w Zbędowicach zaprasza seniorów na pierwsze spotkanie w ramach programu „Danie Wspólnych Chwil”.

Koło Gospodyń Wiejskich w Zbędowicach, gmina Kazimierz Dolny, uczestniczy w programie „Danie Wspólnych Chwil”. Projekt polega na organizowaniu cyklicznych spotkań dla seniorów z lokalnej społeczności. Z jednej strony jest odpowiedzią na problem samotności osób starszych z małych miejscowości. Z drugiej – zwraca uwagę na kwestię prawidłowego żywienia.

Organizatorem programu jest Fundacja Biedronki, która finansuje produkty spożywcze potrzebne do przygotowania posiłków. Zbędowickie Koło Gospodyń Wiejskich – jako jedno z 750 podobnych kół w Polsce – otrzymało na ten cel specjalny e-Kod do wykorzystania w sklepach Biedronka. Jego wartość to 4 tysiące zł.

Gospodynie ze Zbędowic w ramach programu zorganizują cykliczne spotkania dla seniorów przy wspólnym posiłku. Na spotkania te zapraszają starsze osoby, które czują się samotne, chciałyby bliżej poznać sąsiadów lub po prostu spędzić czas w towarzystwie rówieśników.

– Jestem niezwykle podbudowany faktem, że po udanym pilotażu, w kolejnej I edycji programu „Danie Wspólnych Chwil” bierze udział aż 750 Kół Gospodyń Wiejskich. Oznacza to, że w całej Polsce będą się odbywały wspaniałe spotkania integrujące lokalną społeczność, a seniorzy, którzy pojawią się na nich będą docenieni i zaopiekowani. Świadczy to również o ogromnej potrzebie takich spotkań oraz tym, że Fundacja Biedronki we właściwy sposób rozpoznała społeczną niszę, którą wypełnia program „Danie Wspólnych Chwil” – mówi Jakub Kuroń, ambasador projektu.

Pierwsze spotkanie w ramach programu odbędzie się 21 maja w budynku dawnej szkoły w Zbędowicach. Obowiązują zapisy, tel. Karolina 453 142 126.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *