Czarny koń tegorocznej kampanii

Rozpoczynamy cykl, w którym przedstawimy kandydatów na stanowisko Burmistrza Kazimierza Dolnego. Zaczynamy od kandydata zgłoszonego jako ostatniego. Mimo, że pojawił się niemal w ostatniej chwili, może stać się czarnym koniem tegorocznej kampanii.

Kazimierzak, człowiek, który o Miasteczku wie wszystko, co potwierdził wygrywając Wielką Grę z tematu Kazimierz Dolny. Dobro Małej Ojczyzny, mieszkańców i przyrody regionu jest dla niego bardzo ważne.

Wyborcy sami zgłosili się do dr. Andrzeja Pawłowskiego, prosząc, aby wystartował jako kandydat na stanowisko burmistrza.

-Uznając, że Mała Ojczyzna jest w potrzebie, zgodziłem się na kandydowanie – mówi dr Pawłowski.

Kandydat niezależny, podkreśla, że ma co prawda doktorat, ale nie ma żadnych studiów MBA. Stawia na ekologię i zrównoważony rozwój całego regionu.

Program wyborczy

Głównym elementem programu dr. Pawłowskiego jest wybudowanie linii metra Warszawa – Puławy – Kazimierz Dolny. Rozwiąże to wiele problemów związanych z turystyką, rynkiem pracy i i wykluczeniem komunikacyjnym. Umożliwi to dobry dojazd ze stolicy, także z lotniska Okęcie. Rozkorkuje Miasteczko i zakończy problem z parkingami. Otworzy nowe miejsca pracy dla mieszkańców, a także otworzy drogę kariery w urzędach centralnych. Może dla niektórych brzmi to fantastycznie, ale nowa linia metra ma pozytywne opinie Ministerstw Gospodarki i Transportu. Będzie opracowywana we współpracy z Urzędem m. st. Warszawy.

Andrzej Pawłowski zwraca uwagę na bezsensowność budowy kładki Kazimierz – Janowiec. Koszty tej inwestycji są zbyt wysokie. Chodzi tu o koszty finansowe i przyrodnicze. Nie mówiąc o zaburzeniu linii widokowych. Musimy sięgnąć i do historii, i ku przyszłości. Stworzyć coś na miarę XXI wieku – tunel pod Wisłą. Dodatkowo materiał skalny pozwoli na odbudowę zamków w Kazimierzu i Janowcu. Będzie też towarem eksportowym.

I tunel, i metro mają też dużą rolę strategiczną w przypadku zagrożenia ze wschodu.

Dzięki budowie metra nasz region stanie się kluczowy w rozwoju całego kraju. Zyska nie tylko Kazimierz, ale i Puławy, gdzie pojawić się mogą instytucje centralne tj. Ministerstwo Dobrego Klimatu.

Dr Pawłowski chce przekonać mieszkańców do korzystania z odnawialnych źródeł energii. Stawia na fotosyntezę.

-O tym źródle energii się nie mówi, gdyż jest jednym z najtańszych, przez co nie jest popierane przez lobbystów. Nie zarabiają na nim koncerny energetyczne, przez co dostęp do KnowHow jest blokowany – mówi Andrzej Pawłowski. – KnowHow jest darmowy, przygotowany został przez grupę polskich uniwersytetów przyrodniczych w ramach grantów.

Sylwetki pozostałych kandydatów zaprezentujemy wkrótce.

Zachęcamy do głosowania w wyborach samorządowych 2024! Wybierając przyszłość Małej Ojczyzny, tworzymy przyszłość Polski!

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *