Będziemy mieli dobry rok!

Po raz pierwszy w historii Kazimierza odbył się plenerowy sylwester. Z koncertem. Mimo pandemii. Niech to będzie dobry rok!

Po raz pierwszy w historii Kazimierza odbył się plenerowy sylwester. Z koncertem. Mimo pandemii. Niech to będzie dobry rok!

Kazimierski rynek przez lata gromadził w sylwestra wszystkich tych, którzy w Miasteczku witali Nowy Rok. Równo o 12:00 pary w wieczorowych strojach tu właśnie w blasku petard składały sobie życzenia, zapijając szampanem. Była to impreza spontaniczna. Wiadomo, że na rynku tak jest i trzeba tu być. Taka tradycja.

Z czasem jednak pojawiły się nowe oczekiwania. Już dawno w Kazimierzu były plany, by sylwester przyjął formę zorganizowaną. Tak w końcu stało się w tym roku. Był mapping Jakuba Grzesiowskiego, występ DJa Kuby Kozaka i koncert gwiazdy wieczoru Dziadów Kazimierskich. I byli ludzie – cały rynek bawił się, tańczył i śpiewał. Tuż przed dwunastą życzenia mieszkańcom gminy Kazimierz Dolny i wszystkim zebranym złożył burmistrz Artur Pomianowski.

Czy to znak, że będziemy mieli dobry rok? Niech spełnią się nasze kazimierskie życzenia miłości, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Do zobaczenia w Kazimierzu!

Jak Kazimierz witał Nowy Rok? Zobacz wideo autorstwa Marcina Pisuli
koncert Dziadów Kazimierskich cz. 1
koncert Dziadów Kazimierskich cz. 2
Północ w Kazimierzu >>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *