Wolontariusz Roku Powiatu Puławskiego

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu to doskonała okazja, by uczcić tych, którzy działają społecznie na rzecz innych. Starosta Puławski uhonorował wolontariuszy z terenu powiatu tytułem Wolontariusz Roku Powiatu Puławskiego. Wśród wyróżnionych – Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy.

Trwa akcja Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy Kresowa Paczka. Do Rodaków z polskiej wsi Szaróweczka na Ukrainie trafią dary zebrane od darczyńców za pośrednictwem szkół, sklepów i instytucji zebrane rękami wolontariuszy z WRM-u. W trakcie trwania akcji Stowarzyszenie z siedzibą w Kazimierzu, ale zrzeszające członków z całej Polski uhonorowane zostało tytułem Wolontariusz Roku Powiatu Puławskiego.

-Uhonorowano nas na wniosek radnego Rady Powiatu Puławskiego Marcin Pisula za pomoc Polakom zamieszkałym na terenie Wołynia i innych terenach Ukrainy, kultywowanie, porządkowanie i konserwację polskich miejsc pamięci narodowej: cmentarzy, pomników, ruin kościołów. Za organizację cyklicznych akcji: Kresowa Paczka czy Wołyńskie Światełko Pamięci – mówi Henryk Kozak prezes Stowarzyszenia.

Zaczęło się od motocykli…

Działalność Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy łączy pasję motocyklową z poznawaniem historii Kresów polskich na Ukrainie. A to oznacza poznawanie nie tylko losów tych, którzy tę historię tworzyli, ale także i tych, którzy tę historię tworzą obecnie – Polaków mieszkających na Ukrainie, ale i Ukraińców, którzy także uczestniczą w działaniach Stowarzyszenia.

-Bardzo nam miło, że nasza działalność została zauważona przez Starostwo Powiatowe w Puławach. Nasi członkowie są także mieszkańcami powiatu, siedzibę mamy w Kazimierzu Dolnym, ale finały naszych działań odbywają się jak mówimy „za rzeką”, czyli na Ukrainie. I to tam jesteśmy bardziej widoczni niż tu – mówi Maciej Śliwczyński z Zarządu Stowarzyszenia. – W chwili obecnej jesteśmy na finiszu akcji świątecznej Kresowa Paczka. Zbieramy dary do końca tego tygodnia, a już w następnym tygodniu zawieziemy je do Rodaków na Ukrainie. W tym roku przekażemy je – jak zwykle osobiście – mieszkańcom polskiej wsi Szaróweczka.

Dyplomy i statuetki Wolontariusza Roku Powiatu Puławskiego trafiły w tym roku do 17 osób i 15 organizacji pozarządowych. 9 innych osób i organizacji otrzymało podziękowania za aktywną działalność na rzecz potrzebujących.

Podczas uroczystości wystąpił z koncertem Grzegorz Joński oraz zespół KENsingers. Przykład działalności wolontariackiej pokazali druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Oblasach.

-Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za wrażliwość na potrzeby innych, chęć pomagania najbardziej potrzebującym oraz czynne reagowanie na potrzeby środowiska. Dziękujemy za serce, które wkładają Państwo w swoją służbę. Życzymy satysfakcji z pełnionej misji, niech wdzięczność tych, którym pomagacie będzie dla Was źródłem zadowolenia i poczucia dobrze spełnionej roli – powiedziała starosta Danuta Smaga, z której inicjatywy ustanowiono honorowanie w powiecie najbardziej aktywnych wolontariuszy. – Dziękujemy z całego serca i życzymy wszystkiego dobrego.

Czytaj także: Paczka dla Rodaków>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *