Komisariat policji w Kazimierzu

Będzie bezpieczniej.

W Kazimierzu Dolnym od lat funkcjonuje Posterunek Policji z dzielnicowym posterunkiem dzielnicy XVII. Obsługuje on teren: Kazimierza Dolnego, Cholewianki, Mięćmierza-Okale, Dąbrówki, Wylągów, Gór oraz Jeziorszczyzny. Kazimierski posterunek czynny jest w godzinach 8:00 – 16:00. Najbliższa, działająca całodobowo jednostka policji to Komenda Powiatowa w Puławach. Wielokrotnie zgłaszano, że obecny stan nie zaspokaja potrzeb miejscowości o wyjątkowo dużym natężeniu ruchu turystycznego. W długie weekend i w czasie festiwali kazimierski posterunek musiał być wspierany przez inne jednostki.

Komisariat Policji jeszcze w tym roku

Informację o przekształceniu posterunku w komisariat przekazał 2 listopada 2022 Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki. Zmiany omówione zostały podczas spotkania w kazimierskim Urzędzie Miasta i Gminy. Spotkanie odbyło się z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinsp. Artura Bieleckiego, Komendanta Powiatowego Policji w Puławach mł. insp. Rafała Skoczylasa, Starosty Puławskiego – Danuty Smagi i Burmistrza Miasta Kazimierz Dolny Artura Pomianowskego.

Nowa komenda, jak podaje Powiatowa Komenda Policji w Puławach, będzie dysponowała 21 etatami. To o 9 etatów więcej, niż do tej pory, jak podaje Powiatowa Komenda Policji w Puławach. Komenda będzie działała całodobowo. Bez zmian, siedziba policji w Kazimierzu Dolnym, będzie mieścić się na ul. Nadrzecznej 30.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *