Kazimierski Jarmark Świąteczny

To już tradycja: Kazimierski Jarmark Świąteczny otwiera okres radosnego oczekiwania na te najpiękniejsze święta w roku. Już w połowie grudnia Miasteczko zapachnie, rozbłyśnie i rozbrzmi zapowiedzią Bożego Narodzenia.

Przed nami 15. Kazimierski Jarmark Świąteczny. Tradycja może nie wiekowa, ale wszyscy już przyzwyczailiśmy się do spotkań towarzyskich podczas tego wydarzenia. Zwłaszcza że atmosfera zawsze jest wyjątkowa. Kto bowiem nie kocha świąt Bożego Narodzenia? Choinki, ozdób świątecznych, zapachu ciast i domowych wędlin? Bożonarodzeniowej muzyki? To wszystko znajdziemy właśnie na kazimierskim rynku w czasie Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. W tym roku w dniach 10 – 11 grudnia.

-Już za dwa tygodnie będą się Państwo mogli cieszyć atmosferą świąt, cudownym klimatem Kazimierza i smakiem tradycyjnych domowych potraw, bowiem w dniach 10 – 11 grudnia na Rynku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się 15. Kazimierski Jarmark Świąteczny. Bogactwo smaków, potraw, przetworów, wyrobów rękodzielniczych, ozdób świątecznych zapewni ponad 60 wystawców! Nasz Jarmark jest magiczny, warto na nim być! – zaprasza na swoim profilu burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski.

Co w programie? Na pewno dużo muzyki w wykonaniu dzieci i młodzieży nie tylko z okolicznych szkół, ale i ośrodków kultury. Usłyszymy też letnie impresje w wykonaniu znanego z rynku gitarzysty Wojtka Matyi i improwizacje klarnetowe Franciszka Kmity.

Ozdoby świąteczne będzie można nie tylko podziwiać czy zakupić, ale także wykonać samodzielnie. Na rodzinne warsztaty „Ubierz muzealną choinkę” zaprasza Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego. Zapisy do 7 grudnia tel. 818810 326.

Centralnym punktem Jarmarku będzie wizyta świętego Mikołaja, który pojawi się na rynku z workiem słodkości w sobotę w samo południe. Wtedy też nastąpi oficjalne otwarcie imprezy.

Jarmark zostanie uwieczniony na fotografiach uczestników pleneru fotograficznego. Które stoisko okaże się najładniejsze? O tym już zdecyduje kapituła konkursu, którego rozstrzygnięcie przewidziano na niedzielne popołudnie.

Motywem przewodnim tegorocznego jarmarku będą „Kazimierskie ciekawostki, legendy i anegdoty” prowadzone przez Renatę Bucior.

Jarmark zakończy 11. Kazimierskie Spotkanie Opłatkowe dla mieszkańców zorganizowane przez radnych Rady Miejskiej i lokalną społeczność.

Do zobaczenia na rynku 10 – 11 grudnia!

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *