Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

28 lipca ’23 Muzyczny Kazimierz: KULT

28 lipca @20:00 - 22:00

KULT dołącza do grona polskich gwiazd, które latem tego roku wystąpią na plenerowej scenie Muzycznego Kazimierza! Legendarna formacja Kazika
Staszewskiego zagra w Kazimierzu Dolnym już 28 lipca. To niepowtarzalna szansa, by zobaczyć na żywo jedną z najważniejszych grup w polskiej historii rocka, w wyjątkowym i malowniczym otoczeniu jednego z najpiękniejszych miast w Polsce.
Bilety dostępne w sprzedaży!

W piątek, 28 lipca w kazimierskich Kamieniołomach, w ramach serii Muzyczny Kazimierz, zagra KULT! Wcześniej, wśród ogłoszonych gwiazd
znaleźli się: Lady Pank (18 sierpnia) oraz MROZU (19 sierpnia).

Zespół KULT został założony w Warszawie w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego, wokalistę (później także saksofonistę), oraz Piotra Wieteskę,  asistę. Wkrótce dołączyli do nich Tadeusz Bagan na gitarze i Darek Gierszewski na perkusji, tworząc pierwszy skład.
Premierowy koncert grupy odbył się 7 lipca 1982 roku w klubie Remont w Warszawie. Od tamtego czasu KULT cieszy się nieustannie rosnącą popularnością, regularnie koncertując i wydając nowe płyty. Mimo upływu lat, zespół ciągle zdobywa rzesze nowych fanów. Znakiem rozpoznawczym grupy jest charakterystyczne brzmienie i prowokacyjne, buntownicze teksty.
Najnowszy album studyjny KULTU, zatytułowany "Ostatnia płyta" ukazał się na rynku w maju 2021 roku. Obecny skład KULTU zasilają: Kazik Staszewski (wokal), Wojciech Jabłoński (gitara), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Konrad Wantrych (klawisze), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofony) oraz Jarosław Ważny (puzon).
Nazwy kolejnych gwiazd Muzycznego Kazimierza, które wystąpią latem na scenie wKamieniołomach, zostaną ujawnione wkrótce. Indywidualne bilety na wszystkie koncerty będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie www.ticketclub.pl.
Muzyczny Kazimierz:
● 28 lipca – KULT
● 18 sierpnia 2023 – Lady Pank
● 19 sierpnia 2023 – MROZU
Kamieniołomy, Kazimierz Dolny (woj. lubelskie)
Organizator: Stodoła Sp. z o.o.
Bilety: www.ticketclub.pl

Szczegóły

Data:
28 lipca
Godzina:
20:00 - 22:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Kamieniołomy
Krakowska
Kazimierz Dolny, Lubelskie 24-120 Poland
+ Google Map
Odwiedź nas na Facebook2k