Znamy termin Dwóch Brzegów’23

Organizatorzy Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi podali termin przyszłorocznej 17. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Odbędzie się on w dniach 29 lipca - 6 sierpnia 2023r. W jakiej lokalizacji?

Tegoroczna 16. edycja Dwóch Brzegów odbyła się w nowej lokalizacji. Miasteczko festiwalowe z ulicy Nadwiślańskiej, gdzie seanse i spotkania odbywały się w specjalnie przystosowanych namiotach, przeniesiono w całości do Zespołu Szkół na ulicę Szkolną. Niewątpliwą zaletą była wyższa jakość i atrakcyjność infrastruktury, bo szkoła zarządzana przez władze miasta Kazimierz Dolny mieści się w nowoczesnym budynku. Podstawowym jednak mankamentem była mała sala kinowa, która dawała możliwość oglądania filmów jedynie… 150 widzom. W poprzednich edycjach funkcjonowały dwa namioty kinowe na 800 i 150 miejsc.

Niewątpliwym plusem tej edycji było kino plenerowe funkcjonujące przez cały czas festiwalu w dwóch lokalizacjach – na Małym Rynku i na zamku. Jednak to nie wystarczało, by zrównoważyć poprzednią dostępność Dwóch Brzegów. Wielu miłośników festiwalu było rozczarowanych, bo bilety na wszystkie seanse i wydarzenia biletowane rozeszły się jak świeże bułeczki.

-Najważniejszy postulat to powrót festiwalu na ulicę Nadwiślańską do namiotów … – to nieodosobniona opinia na temat tegorocznych Dwóch Brzegów jednego z internautów na profilu festiwalu na Facebooku.

Organizatorzy festiwalu planują kolejną edycję festiwalu w dniach 29 lipca – 6 sierpnia. Lokalizacja jednak – jak wskazano w ankiecie dla uczestników tegorocznej imprezy – pozostanie ta sama: Szkolna 1.

-Jestem również wdzięczny organizatorom i wolontariuszom za festiwal – komentuje jeden z internautów na Facebooku festiwalowym. – Naturalnie na Nadwiślańskiej, na terenie „Koszczyca”, było pod każdym względem lepiej. Jeśli jednak mam do wyboru brak festiwalu, a gnieżdżenie się w nieklimatyzowanych salach w obecnej lokalizacji, wybieram oczywiście to drugie. Rodzinna atmosfera festiwalu i spotkania z m.in. mistrzami formatu Jana Peszka rekompensują wszelkie niedogodności.

17. Edycja BNP Paribas Dwa Brzegi za rok.

-Tegoroczny program był naprawdę intensywny, a my, organizatorzy, nie zwalniamy tempa. Już rozpoczęliśmy prace nad kolejną edycją. Na 17. BNP Paribas Dwa Brzegi zapraszamy w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku – czytamy na oficjalnym profilu festiwalu na Facebooku. – Wcześniej na pewno podzielimy się informacjami programowymi oraz potwierdzimy lokalizację festiwalu.

Czytaj także: 17. Festiwal Filmu i Sztuki za rok!>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *