Zaszczep się we wtorek

Szczepienia wymieniane są wśród najważniejszych zdobyczy współczesnej medycyny. Ratują życie i chronią przed powikłaniami związanymi z niebezpiecznymi chorobami zakaźnymi. Zaszczepiłeś się przeciwko covid19? Zrób to jak najszybciej. W trosce o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Wakacje w pełni. Praktycznie bez ograniczeń korzystamy z wszelkich atrakcji. Któż pamięta o koronawirusie? A zagrożenie wcale nie znikło. W mediach pojawiają się wzmianki o czwartek fali, co związane jest głównie z tym, że ze szczepień skorzystało dotychczas około 40 % społeczeństwa. Według informacji na portalu 300gospodarka.pl na dzień 22 lipca jedną dawką zaszczepiło się 46,66%, dwoma – 40,12%. Żeby osiągnąć próg odporności zbiorowej, która chroni nie tylko osoby szczepione, ale też i niezaszczepione, trzeba, by szczepionki przyjęło co najmniej ponad 80% populacji.

W Kazimierzu zaszczepić się można w ośrodku zdrowia na ulicy Lubelskiej po uprzedniej rejestracji tel. 510 823 550. W najbliższy wtorek 27 lipca będzie można przyjąć szczepionkę bez rejestracji w mobilnym punkcie szczepień przeciwko COVID-1. Szczepieniobus będzie czekał na pacjentów na parkingu przy Dzwonnicy (ul. Zamkowa 2) w godzinach 9:00 – 13:00 .

– Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych! Zachęcam do zaszczepienia się! Dbajmy o siebie i swoich bliskich – zachęca na swoim profilu na Facebooku burmistrz Kazimierza Dolnego Artur Pomianowski.

Anka

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *