Zagrali dla Franka

Pierwszy weekend października mija pod znakiem rywalizacji sportowych na murawie dedykowanych tym, którzy potrzebują pomocy. Jubileuszowy X Charytatywny Turniej Oldbojów symbolicznie zamyka sezon wydarzeń w Kazimierzu Dolnym.

15 drużyn piłkarskich – młodszych i starszych piłkarzy – zagrało w jubileuszowym X Charytatywnym Turnieju Oldbojów im. Kazimierza Górskiego w Kazimierzu nad Wisłą

Starsi zawodnicy rywalizowali ze sobą w dwóch grupach. W grupie A grały drużyny: NSZZiP Policja Puławy, TVP, Oldboje Wisły Puławy, Plener Puławy oraz po raz pierwszy w Kazimierzu EXC Mobile Team. Grupa B to zespoły: TKKF Chemik Puławy, Oldboje Kazimierz Dolny, Orlik Opole Lubelskie, Lotnicy Wawer Warszawa oraz na nowo po latach drużyna Starostwa Powiatowego Puławy.

Zwycięzcą Turnieju zostali piłkarze z Opola Lubelskiego Orlik Opole Lubelskie. Za nimi na II miejscu uplasowała się Wisła Puławy, na III – TVP.

Tytuł najlepszego strzelca zyskał Karol Gołębiowski z z drużyny Oldbojów Wisły Puławy. Najlepszym bramkarzem uznano Krzysztofa Nowickiego z drużyny TVP. Najstarszym zawodnikiem turnieju został Krzysztof Dębski z TKKF Chemik w Puławach.

Cel turnieju nieodmiennie od 10 lat jest jeden: pomoc tym, którzy jej potrzebują. Od kilku lat piłkarze grają w Kazimierzu dla chorego na adrenoleukodystrofię Franka, który chciał zostać strażakiem i bardzo lubił grać w futbol. Choroba zabrała mu zdrowie i szansę na realizację tych marzeń. Teraz pozostaje walka o komfort życia chłopca, który dziś przykuty do łóżka oddycha już tylko dzięki pomocy maszyny. To dla niego licytowano sportowe gadżety, których wiele zebrali organizatorzy Oldboje Kazimierz Dolny. Były wśród nich między innymi: piłka z autografem Roberta Lewandowskiego, a także koszulki z podpisami siatkarza reprezentacji Polski Bartosza Kurka, mistrza świata w żużlu Bartosza Zmarzlika, brązowej medalistki igrzysk olimpijskich Malwiny Kopron, zawodników Motoru Lublin i Tour de Pologne. W czasie całego dwudniowego turnieju trwała zbiórka do puszki, także przeznaczona na leczenie Franka.

Mimo tego, że obowiązków przy chorym Franku jest bardzo dużo, jego rodzice angażują się także w pomoc innym chorym na ADL dzieciom.

-Podjęliśmy kolejne kroki, aby jak najmniej rodzin ucierpiało w tej druzgocącej chorobie, a uwierzcie, jest to choroba całej rodziny. Staramy się o zapoczątkowanie badań przesiewowych noworodków w Polsce. Zapewne nie będzie to łatwa droga, ale kto jak nie my ma się podjąć tego wyzwania? – powiedziała Sylwia Fernezy mama Franka dziękując organizatorom Turnieju za wspaniałą inicjatywę i pomoc.

Organizatorzy Turnieju: Oldboje Kazimierz Dolny , Urząd Miasta Kazimierza Dolnego oraz Orły Kazimierz.

Więcej zdjęć>>>

Wideorelacja Marcina Pisuli>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *