Zaduszki artystyczne na Lubelskiej

To kolejne - po Dniu Kobiet, Małym Festiwalu Sztuki oraz Szarlotce - wydarzenie artystyczne na Lubelskiej, które łączy wszystkie galerie na tej ulicy. Teraz późną jesienią przyszedł czas na Wspomnienie kolegów artystów, którzy odeszli.

Listopad czas wspomnień tych, którzy odeszli. Lubelska przypomni malarzy. Pokaże ich obrazy. Powspomina z udziałem bliskich i tych, którzy pamiętają. Cykl spotkań pod wspólnym tytułem „Wspomnienie” otworzy wspólna wystawa artystów związanych z Kazimierzem, którzy teraz tworzą w niebieskich plenerach. Wernisaż 29 października o godzinie 16:00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki na Lubelskiej 12.

-Wspominać będziemy nie tylko artystów malujących Kazimierz takich jak Jan Łazorek, Daniel de Tramecourt, Danuta Wierzbicka, Waldemar Wojczakowski (Diabeł) czy Leszek Furtas, ale także tych, którzy współtworzyli wizerunek artystyczny Miasteczka jak Ryszard Zdonek, Tadeusza Pałka czy Stefan Kurzawiński – mówi Agnieszka Mitura z Galerii MIT na Lubelskiej 10. – Otwarcie wystawy będzie okazją do spotkania z ich bliskimi i przyjaciółmi. I do wspomnień.

Obrazy, które po sobie pozostawili kazimierscy artyści zobaczymy w galeriach na Lubelskiej 11, 12 i 13 listopada. Każda galeria wspomni innego artystę. W Suszarni Jana Wołka zobaczymy w tym czasie obrazy Janusza Lewandowskiego, u Beaty Polek – Andrzeja Jałowińskiego, u Ziemowita Jastrzębskiego na rogu Lubelskiej i Krzywego Koła – obrazy Leszka Furtasa. Galeria Dwa Światy przypomni współtwórcę galerii Włodzimierza Borowczyka, Galeria Grabskich – Jerzego Gnatowskiego.

-Nie wyznaczamy godziny. Od 11 listopada galerie na Lubelskiej będą otwarte na spotkania, na rozmowy bardziej intymne, kameralne, bo okazja skłania bardziej do refleksji niż do świętowania – mówi Agnieszka Mitura.

Na Lubelskiej10 – w domu, który mieści najwięcej galerii – spotkamy sie z obrazami Waldemara Wojczakowskiego Diabła (Galeria MiT), Daniela de Tramecourta (Galeria Andała), Andrzeja Jałowińskiego (Galeria Jacka Kośmińskiego). Kogo przypomni Bartłomiej Michałowski? Sprawdźmy w następny weekend.

Zaduszki artystyczne na Lubelskiej „Wspomnienia” rozpoczynają się w najbliższą sobotę i potrwają do połowy listopada.

Czytaj także:
Dwa Brzegi na Lubelskiej>>>
Sztuka na Dwóch Brzegach>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *