Za chlebem

Po chleb pojechała, policja ją złapała, czyli historia jak z filmu, a z ostatniej niedzieli.

W minioną sobotę funkcjonariusze policji z komisariatu w Kazimierzu Dolnym zatrzymali nietrzeźwą 49-latkę kierującą samochodem marki Volkswagen. Mieszkanka gminy Kazimierz Dolny zwróciła na siebie uwagę, wyprzedzając na linii ciągłej. Kobieta jechała od strony ulicy Czerniawy i wyprzedzała, kierując się ku ulicy Lubelskiej. Policjanci zatrzymali ją do kontroli drogowej. Kierująca Volkswagenem okazała się nietrzeźwa. Miała w wydychanym powietrzu aż dwa promile alkoholu. Tłumaczyła, że musiała pojechać po chleb do sklepu.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kobiety. Odpowie ona przed sądem za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat i wysoka grzywna. 49-latka będzie też zobowiązana do zapłacenia świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Jest to kwota od 5000 do 60 000 złotych. Grozi jej też konfiskata samochodu, którym jechała. Odpowie też za wykroczenie drogowe, czyli wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej.

Czytaj także:

Omal nie straciła domu>>>
„Artysty z bożej łaski” zniszczyli Kolejkę>>>
Auto w płomieniach>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *