Wycieczki na Dwóch Brzegach

Już od kilku lat w programie spotkań i wydarzeń Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi obecne są wycieczki po Kazimierzu Dolnym. Miejscowi przewodnicy przygotowują dla gości festiwalowych wycieczki tematyczne - filmowe. W tym roku wycieczki już za nami.

Już od kilku lat w programie spotkań i wydarzeń Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi obecne są wycieczki po Kazimierzu Dolnym. Miejscowi przewodnicy przygotowują dla gości festiwalowych spacery tematyczne – filmowe. W tym roku wycieczki już za nami.

W poniedziałek o 12:00 dr Andrzej Pawłowski zabrał grupę na rejs – a właściwie, spacer wodno – filmowy. „Między brzegami” to wycieczka, przedstawiająca głównie wiślane inspiracje filmowe. A rzeka i jej bajkowe pejzaże są obecne w kinie już od okresu międzywojennego. Wielokrotnie plaże okolic Kazimierza pojawiały się na dużym i małym ekranie. A oprócz Kazimierza uczestnicy rejsu mieli okazję zobaczyć kamieniołom czy Mięćmierz, w którym kręcono „Awans”. Dwa brzegi połączyły opowieści o filmie „Wyspa złoczyńców”, kręconym w Kazimierzu, Mięćmierzu, ale i w Janowcu.

We wtorek odbyła się wycieczka „Kazimierz poniekąd filmowy”. Danuta Borzecka zabrała grupę na spacer po centrum, podczas którego odkrywaliśmy wspólnie Miasteczko jako dekorację filmową. A historia Kazimierza Dolnego w kinie, to już blisko 100 lat.

Oboje przewodnicy to miłośnicy sztuki filmowej i jako prawdziwi kinomaniacy mieli swoje filmowe przygody. Dr Pawłowski był konsultantem w filmie „Bilet na księżyc” oraz przy produkcji spektaklu teatru telewizji „Drugie zabicie psa”. W „Bilecie na księżyc” pojawił się też jako aktor epizodyczny. Danuta Borzecka statystowała w kazimierskiej odsłonie „Volty” Juliusza Machulskiego oraz teledysku Dziadów Kazimierskich „Wetrna Hora”.

Jeśli ktoś te atrakcje przegapił, może wziąć udział w wycieczkach komercyjnych. W piątek o 18:30 zaczyna się wieczorna wycieczka Toskania nad Wisłą , natomiast w sobotę i w niedzielę o 12:00 odbywają się wycieczki Zamek, legendy i stary Kazimierz.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *