Wisła na lato

Do początku kalendarzowego lata coraz bliżej, ale temperatury wskazują, że właściwie nie ma na co czekać - ono już przyszło. Jakie będzie tegoroczne lato w Kazimierzu? Jaka będzie pogoda na wiślane spacery?

Synoptycy prognozują, że lato tego roku będzie gorące, okresami nawet upalnie. Przelotnych opadów i burz ma być mniej niż zwykle, ale te, które mogą być groźne. Niebo zapowiada się błękitne i słoneczne, co wróży wymarzone lato dla turystów, ale nie dla rolników. Deszczu spadnie mniej niż zwykle, co odbije się także na poziomie wody w Wiśle.

Już teraz w trzeba było pogłębiać rzekę na wysokości promu, bo groziło zawieszenie połączenia rzecznego pomiędzy Kazimierzem i Janowcem. Opóźniło to trochę przewóz w sobotę 11 czerwca, ale o 10.00 prom ruszył. Zapewne kursować będzie bez przeszkód, bo już w niedzielę stan wody w Wiśle podniósł się o 20 cm i nadal rośnie.

Niski poziom wody zatrzymał też w porcie niektóre statki, ale większość – Marzanna, Pirat i Celina – z powodzeniem przewoziła turystów po Wiśle.

Czytaj także: Złoto dla regaty z Kazimierza>>>

Czytaj także: Naturyści rozpoczęli sezon>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *