Piękna pogoda sprzyjała młodym biegaczom podczas 26. Biegów o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. Na starcie stanęło ich więcej niż rok temu.
Kazimierskim rynkiem 20 maja zawładnęli młodzi biegacze ze szkół z terenu gminy Kazimierz. Emocje, które towarzyszyły każdemu startowi i każdemu dotarciu do mety, pokazały, że biegać warto chociażby dlatego, że to najprostszy sposób na… osiągnięcie szczęścia!
Młodzi biegacze mieli przygotowane trzy trasy dostosowane do ich wieku. Trasą różową na 400 m pobiegli najmłodsi – uczniowie klas 1 – 4 szkoły podstawowej. Dwukrotnie dłuższą trasą niebieską pobiegli ich starsi koledzy z klas 5 – 8 i dziewczęta ze szkół średnich. Najstarszym chłopcom przyszło pokonać trasę zieloną 1500m. Najszybszemu z nich – Mateuszowi Kusykowi z Koszczyca zajęło to zaledwie 5 minut.
Najwyższe miejsce na podium
Pierwsze miejsca w 26. Biegach Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego wywalczyli:
Bieg 1 – Zofia Sypuła
Bieg 2 – Jakub Gębal
Bieg 3 – Dominika Banasik
Bieg 4 – Bolesław Krajewski
Bieg 5 – Amelia Hakobyan
Bieg 6 – Antoni Rodzik
Bieg 7 – Oliwia Kubiś
Bieg 8 – Patryk Kałdonek
Bieg 9 – Karolina Korycka
Bieg 10 – Mateusz Kusyk
W klasyfikacji drużynowej wśród szkół podstawowych najlepszy okazał się Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym. A wśród szkół średnich – szkoła organizatora – Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.
Ceremonia dekoracji zwycięzców miała miejsce na terenie szkoły organizatora biegów – Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej. Puchary i dyplomy wręczali: burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Puławskiego Marcin Pisula, Dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki Maksymilian Skrzeczkowski – główny komentator biegów – oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza Robert Sadurski a także sędzia główny zawodów – Paulina Kutnik.
– Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom ogromnego ducha walki. Dziękuję za determinację, odwagę i piękną sportową postawę. Szczególne brawa kieruję do tych, którzy stanęli na podium. Wasz wysiłek i wytrwałość zasługują na najwyższe uznanie – napisał burmistrz Pomianowski. – Ogromne podziękowania składam organizatorom – dyrekcji, kadrze oraz uczniom Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca-Witkiewicza za przygotowanie tak wspaniałej inicjatywy.
Dzień Otwarty w Koszczycu
Biegi były także okazją do odwiedzenia Zespołu Szkół przy Nadwiślańskiej, obejrzenia jego nowoczesnych pracowni logistycznych i hotelarskich, językowej i fizyko – chemicznej, do zapoznania się z ofertą kształcenia. W szkole oprócz klas logistycznych i hotelarskich w technikum od nowego roku ruszy klasa mundurowa o specjalności – policja/ straż graniczna. Oczywiście działa tu też szkoła branżowa pierwszego stopnia o charakterze wielozawodowym. Chętni uczestniczyli także w warsztatach hotelarskich. Szkołę nadal można odwiedzać – najlepiej po umówieniu się w sekretariacie.
26. Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego organizowali: Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, który był fundatorem nagród.
Czytaj także:




