Walentynki w Kazimierzu

Romantyczny Kazimierz Dolny to idealne miejsce na spędzenie romantycznego weekendu, szczególnie, że pogoda dopisuje.

Ferie trwają w najlepsze. W ten weekend jednak, Kazimierz Dolny opanowały pary. Nie ma się co dziwić – to weekend walentynkowy, a Kazimierz Dolny to najbardziej romantyczne miasteczko w Polsce. Zakochanym tym młodym i tym nieco starszym pogoda sprawiła wspaniały prezent. Jest dosyć ciepło, a przede wszystkim słonecznie. Błękitne niebo, jak nad Morzem Śródziemnym, słońce i śpiewające ptaki sprawiają, że mamy wrażenie, że wiosna jest już blisko.

Na dłużej

Część par zdecydowała na spędzenie w Kazimierzu całego weekendu. Jak co roku, hotele nie zawiodły i przygotowały ciekawe propozycje dla par. Hotel Berberys na urokliwej ulicy Szkolnej zaprasza na pakiet „Zakochany Kazimierz” – będzie specjalny wystój pokoju, romantyczna kąpiel, masaż i inne atrakcje. Kazimierzówka na Górach kusi masażem dla dwojga w pakiecie „Weekend walentynkowy”. Na „Pakiet walentynkowy” zaprasza też Pensjonat Kazimierski. To tylko kilka propozycji, bo hotele i pensjonaty z Kazimierza i okolic prześcigają się w ciekawych i romantycznych pomysłach spędzenia weekendu w ich progach.

Na chwilę

Krótki wypad do Kazimierza Dolnego też ma urok. Spacery po zalanym słońcem miasteczku, to czysta przyjemność. A romantycznych miejsc jest tu wiele: zamek Kazimierza Wielkiego, odludne wąwozy, kuszące widokami bulwary nadwiślańskie.

Wygłodniałych kuszą restauracje miłosnymi menu. Knajpa Artystyczna w Kazimierzu ma specjalne menu miłości, w którym królują włoskie klimaty. A Kuku także proponuje ciekawe Menu Walentynkowe z niezwykle skomponowanymi daniami, gdzie zaskoczy Państwa posmak róży, bzu, czy mango. Botanika ma także dla Państwa smakowite menu na Walentynki, kuszące ragout z kaczki i ptysiami. Restauracje hotelu Król Kazimierz zaprasza na menu walentynkowe i proponuje też ucztę dla ducha – w sobotę i poniedziałek o 19:30 odbędzie się Koncert Walentynkowy. Hotel Spichlerz w na Walentynki ma truskawkowe mohito, krewetki, polędwiczki, ravioli i czekoladę. Po drugiej stronie Wisły, w Janowcu Czarna Dama ma dla zakochanych specjalne menu – dla niej i -dla niego – dwaj kucharze prześcigać się będą w tworzeniu eliksirów miłości i potraw dla pań i panów.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *